Буг у межах Вінниці очищують

Наразі викачали близько 100 тисяч кубометрів мулу.

Однак, аби повністю очистити русло Південного Бугу в межах обласного центру, потрібно щонайменше 6-7 років. Про це у Facebook повідомив міський голова Сергій Моргунов. За його словами, місто поки що єдине в Україні, де проводиться масштабна очистка річки за допомогою земснаряду. Після зими роботи відновили, але вже з початком періоду нересту їх доведеться призупинити.

Нині земснаряд та екскаватор-амфібія, які чистили Буг від об’їзного мосту, наблизились до облводоканалу. «В акваторії водойми техніка працює місяць. До того підготували карти намиву. Зараз на воду вивели земснаряд та екскаватор-амфібію. Вони звільняють від багаторічних мулових відкладень дно і таким чином поглиблюють його. Активна фаза робіт із залученням додаткової техніки, зокрема земснарядів з баржею, запланована на літо.  Рухатимуться по руслу у напрямку міста», – зазначає Сергій Моргунов.

Загалом, пройшовши кілометр русла, земснаряд викачав близько 100 тисяч кубометрів мулу. У результаті річка в деяких місцях поглибшала до 4-6 м, а течія стала інтенсивнішою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені