Бавила на свою голову

Нелегкі часи довелося прожити, оскільки маю 77 років від народження. Я жителька села Рожична раніше Оратівського району. Народилася у війну, важко було у часи голодомору, післявоєнні  роки моїй мамі з двома дітьми без чоловіка (війна не перебирала).  Як тільки  мені виповнилося 14 років, пішла на роботу – нянею до дитячого садочка. Ми були ще зовсім діти, та доводилося і ночувати в садочку з дітьми,  набирати воду біля ставу в бідони і висаджувати їх на підводу, щоб мали чим прати дитячі речі, бо діти були навіть до року. Виконували й іншу непосильну роботу. А слід від того бідона  на моїй нозі залишився і дотепер.

До садочка приводили і таких на сьогодні поважних людей, як Петро Виходзь – меценат року в області, можна сказати,  зразкова людина з обкладинки. Коли його залишали батьки, він дуже сумував, плакав, мені було шкода, і одного його я носила на руках, заспокоювала, можна сказати, давала материнську любов. А далі мене призначили завідуючою дитячим садочком, і пішло доросле життя.

На сьогодні  у моїй власності, як у кожного жителя села Рожична (і не тільки),  є якась частинка земельної ділянки – це паї. Так, у 2004 році між мною та СФГ “Ескіт” в особі Виходзя Петра Васильовича було укладено договір оренди на 10 років. Договорів на руках не було ні в мене, ні в моїх сусідів. Через деякий час на моє прохання надати договір оренди, СФГ “Ескіт” виконує мою волю, і я тримаю в руках договори оренди. Але що бачу? А бачу те, шановна наша громадо, що мої договори оренди давно закінчилися, про що мене ніхто не повідомив (хоча зобов’язаний), та вже є інший договір оренди моєї землі – ще на 10 років, тобто до 2025 року!

Не погоджуючись з таким самоправством, я звернулась до Оратівського райсуду про захист моїх прав, зазначивши  у позові: “Про визнання договорів оренди землі недійсними та скасування державної реєстрації”.

Рішенням Оратівського райсуду позов було  задоволено. Апеляційний суд Вінницької області також підтримав це рішення, лише уточнивши деякі формулювання. Якщо договори оренди не підписувалися власниками земельних ділянок, то їх не існує. Тобто тут задовольняти немає що – договорів не існує. А коли немає договорів оренди, то не може бути державної реєстрації. Отже, в частині скасування державної реєстрації Апеляційний суд рішення Оратівського районного суду Вінницької області залишив у силі, виклавши його мотивувальну частину в новій редакції.

Але державні реєстратори Оратівської селищної ради, не розуміючи даної постанови  Вінницького апеляційного суду від 10.11.2020 року, досі рішення не виконали, але це все питання часу.

30.03.2021 р між Центральною регіональною філією ДП “УкрДАГП” та моїм представником було укладено Договір про виконання геодезичних робіт з виносу меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Наступного ж дня роботи були виконані, межі виділені та виставлені високі кілки з позначками зверху, хоча син Петра Виходзя Юра набрав із собою до десятка чоловік  підлеглих із СФГ «Ескіт», приїхали трьома машинами, і при поліції він нам заявив, що повириває ті кілки. А 01.04.2021 року моїм представником було виявлено відсутність усіх кілочків, які ми виставили (бо я теж приходила подивитись, як виконується робота). Невже вони комусь заважають? Обуренню немає меж! Невже Петру Виходзю  заважають люди похилого віку на цій землі?

І це та людина, яка нібито є меценатом року і яку хвалять з усіх боків! А за чий рахунок? Можливо, це все робиться за мої кошти, бо він мені не сплачує орендну плату вже чотири роки!

Валентина ПОСТУПАЙЛО,

77 років, жителька села Рожична Оратівської ОТГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені