«Ніякі примхи погоди – не перешкода сівбі ярих…»,

– каже генеральний директор ТОВ «Краєвид Поділля» Григорій Пуга

– Як би того не хотіла людина, але рік на рік не схожий, і не так  буде, як вона планує, бо Всевишній розкладає все по-своєму, а загалом – виходить добре, – розмірковує Григорій Михайлович. – З цього розряду й цьогорічні весняно-польові роботи: в середині першої декади квітня одні вже відсіялися ранніми зерновими і цукровими буряками, а в інших до посіву ще не приступали…

Та весну не зупинити, з кожним днем ситуація змінюється   прямо, як кажуть, на очах. Тому-то наші хлібороби ловлять момент, боячись згаяти кожну погожу хвилину задля гарантованих високих врожаїв зернових і технічних культур, бо ніякі примхи погоди – не перешкода сівбі ярих…

За словами керівника, цього року, як і завжди, товариство ретельно підготувалося до посівної кампанії. Зважаючи на те, що закриття вологи провели на тиждень пізніше проти минулого року, відповідно, і змістилися в бік затримки й інші агрозаходи, включаючи і саму сівбу. В цьому році із сівозміни господарства вивели сою і замість неї засіяли триста гектарів ярого ячменю. Його насіння лягло у вигрітий сонцем грунт на дві декади пізніше, порівняно з минулим роком – 30 березня.

– Але це нас не лякає, бо всі агротехнічні операції провели якісно і вже очікуємо сходів, – додає головний агроном товариства Олександр Політанський. – Загалом же, ми цілеспрямовано  працюємо над відновленням родючості грунту за рахунок внесення меліорантів та мікробіологічних препаратів із обов’язковим дотриманням сівозміни. Зараз сіємо соняшник по кукурудзі за інтенсивною системою живлення з використанням оригінальних засобів захисту та високоякісних добрив.

Для сівби ярих культур у цьому році в ТОВ «Краєвид Поділля» виділено шість з половиною тисяч гектарів ріллі. З них під соняшник заплановано 28 відсотків структури посівних площ, що на сто гектарів більше проти минулого року. Він буде рости на орендованих землях в селах Польове, Барок, Супівка, Підлісний Ялтушків та Лука-Барська.

Карантин не вплинув негативно на проведення посівного комплексу польових робіт, які з кожним днем у господарстві набирають темпів. У полі зараз працюють шість посівних комплексів, які за світловий день засівають в середньому по чотириста гектарів. Загальний контроль за виробничим процесом  здійснює керівник господарства Григорій Пуга, а професійний нагляд за якістю роботи ефективно проводять спеціалісти  агрономічної служби під керівництвом Олександра Політанського.

Вся відведена під соняшник площа буде засіяна у «Краєвиді Поділля» сортами компанії Syngenta. Насіння попередньо оброблене проти шкідників і хвороб. Відстань між рядками – 70 сантиметрів, на гектар йде 63-64 тисячі насінин, або 4-4,2  кілограма. За допомогою сівалок точного висіву під тиском повітря насіння потрапляє в землю на глибину 3-4 сантиметри.

– Розпочинаючи весняні роботи, ми зважували всі «за» і «проти» та добре усвідомлювали, що зволікати із сівбою не можна, адже з кожним днем підвищується температура, а з нею і втрати дорогоцінної вологи, – каже Григорій Пуга. – Старалися вклинитися у «золоту серединку», при якій до мінімуму зменшаться ризики можливого пошкодження сходів польових культур весняними заморозками, що все частіше трапляються останніми роками. Як це було, скажімо, торік, коли заморозки «прибили» на окремих площах і соняшник, і кукурудзу. До пересіву справа не дійшла, бо застосували для відживлення культур мікроелементи.  Посіву ярих у нас завжди передує насамперед якісний передпосівний обробіток грунту, який зорієнтований на збереження вологи, заощадження енергії і попередження ерозійних процесів.

Земля не терпить неналежного до неї відношення. Для хліборобів кожен рік має свої особливості, без врахування яких домогтися належної врожайності дуже важко. Торік, наприклад, трудівники ТОВ «Краєвид Поділля» довели, що ніякі примхи погоди не зашкодять їм дбати про землю і отримувати хороші результати праці.

– Не зайвим буде повторитися, що в поточному році ми передбачаємо зібрати з кожного гектара озимої пшениці по 60 центнерів, озимого ячменю – по 58, озимого ріпаку – 34, кукурудзи на зерно – 90, соняшнику – 33, ярого ячменю – 50 центнерів. Відповідно до технологічної карти ми проводимо виробничі дослідження з підживлення озимих культур за інноваційними технологіями з використанням різних композицій рідких та сипучих видів добрив. У цьому напрямку продовжуємо співпрацю з фахівцями компаній Фертчем, Фервіта та Агровіт Груп, які вже проводять аналіз грунтів та надають науковий супровід вирощування зернових і технічних культур. Ми вже почали використовувати квадрокоптер DJ Phantom для  огляду посівів та спостереження за станом рослин, а згодом він надаватиме нам допомогу в питанні біологічного захисту культур методом внесення трихограми та зменшення пестицидного навантаження на корисну ентомофауну, що сприятиме кращому льоту бджіл і запиленню культур.

Те, що у ТОВ «Краєвид Поділля» постійно займаються оновленням техніки й ґрунтообробних механізмів – факт всім відомий та гідно оцінений. У цьому році тут вже придбали нового трактора марки Клас-950, а в тестовому режимі на правах оренди розпочали використовувати самохідний обприскувач нідерландської фірми Агрофак Condor.

Того дня в полі «біля переїзду» у Володіївцях мені випало зустрітися з представником заводу-виробника Ігорем Поліщуком  та сервісним інженером Олександром Бойцуном, які вводили в  експлуатацію та навчали обслуговуючий персонал самохідного обприскувача.

– Таких агрегатів сьогодні в Україні є п’ятнадцять і чотири з них працюють у господарствах агрохолдингу Агропросперіс, – розповідає Ігор Поліщук, уродженець села Довгалівка Погребищенського району. – Це сучасна, високопродуктивна, ефективна, енергономічна та економічна машина, має бак на п’ять тисяч літрів води, 36 метрів ширини захвату штанги, гідравлічно-змінний кліринс з 1,4 до 2 метрів, гідравлічно-змінна ширина коліс з 2,25 до 3,05 метра, повний автопілот, пофорсуночне відключення, можливість копіювання рельєфу (незалежно від горбистої місцевості агрегат залишається рівним відносно горизонту). А також є на озброєнні унікальна система НТА, яка дозволяє працювати у вітряну погоду з поривами 10-15 метрів за секунду без здуву хімічного розчину, є можливість з кабіни оператора регулювати розмір краплі залежно від агрономічних завдань.

Продуктивність машини залежно від швидкісного режиму коливається в діапазоні від 25 до 50 гектарів за годину. А її унікальність полягає в тому, що виготовлена на індивідуальне замовлення представників агрохолдингу Агропросперіс.

Враховуючи ці позитивні аспекти та досвід конструкторів при її створенні, можна сказати тільки єдине – на кращих полях України повинна працювати найкраща техніка світових зразків.

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини»

Барська громада

Фото автора

***   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені