У світі дерев

Перший урок з «читання» їх життя я отримав від світлої пам’яті колеги Богдана Леськова, 90-річчя від дня народження якого відзначатимемо вже менш як за рік. Ми ходили у знаменитий немирівський парк, де він міг одночасно годувати білочок, синичок та ще й підмічати дерева чудернацьких форм, щось дофантазовуючи до їх «біографій».

Другий найвідчутніший «деревоурок» мав від заслуженого художника України Юрія Козерацького, з яким ми чотири з половиною десятиліть тому разом служили в армії. Якось гостював у його мальовничому куточку на околиці Старого міста Вінниці, він провів мене надбузькими стежками, якими робить ранкові пробіжки аж до славнозвісного каменя Коцюбинського на Сабарівському водосховищі. Там багато скель, і в їх розламах різні породи часом виростали справжнісінькими витворами мистецтва. А хто їх краще побачить й охарактеризує, ніж відомий навіть за межами України скульптор-монументаліст, графік і фотохудожник?

Минулого місяця їздив писати про невеличку Березівку колишнього Оратівського району, що неподалік місця сходження нашої області з Київщиною та Черкащиною. Дорога – хвиляста бруківка – не дуже поженеш. Та й не особливо поспішав, бо давненько цією околицею області не їздив. Одразу ж за Рожичною впало в око велетенське дерево, яке здаля здалося вічнозеленим. Певною мірою то відповідало дійсності, але вся та «зеленота» – від омели. А це означає, що могутність приречена.

За неповний кілометр звідсіля – чергова цікавинка. На рожичнянсько-угарівсько-фронтівсько-юшковецькому перехресті Козацького шляху дві гілляки на узбіччі зрослися бубликом, і під час розчистки шляховики цей овал залишили. Вийшов такий собі витвір природи місцевого значення.

Коли ж розгортали сніги, якими тут вперше за останні роки задуло шлях до Угарового та навколишніх сіл, то одній з черешень так заламали руки і вивернули її навиворіт, що й важко сказати, чим усе скінчиться. Якщо ж і виживе, то чи не окалічіє?

Усе як у людському житті…

Микола КАВУН

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені