Вінниччина отримала вакцину CoronaVac. Кого щепитимуть?

12 квітня о 23:30 на обласний склад зберігання доставлено 5600 доз вакцин CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. 14 квітня  9 мобільних груп області, які пройшли навчання по роботі з цією вакциною, отримали її для продовження вакцинації населення області.

Деталі про те, кого як щепитимуть цією вакциною, розповіла під час брифінгу заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко.

Половину обсягу отриманих вакцин одразу зарезервують, тому що другу дозу цієї вакцини необхідно колоти вже за 28 днів після першої дози. Нагадаємо, що отриманою партією CoronaVac вакцинуватимуть перш за все маломобільні вразливі групи населення. Маються на увазі ті, хто не може самостійно дійти до пункту щеплень. Поки що в області визначено 2430 таких людей. Також залишиться певна кількість доз для вакцинації освітян, які працюватимуть на ЗНО. Це близько тисячі освітян, з них понад 400 попередньо погодилися на вакцинацію.

«Ми розпочинаємо новий для нас процес, оскільки ніколи досі не вакцинували вдома. На працівників мобільних бригад сьогодні лягає велика відповідальність і значне навантаження. Окрім того, це буде додаткове навантаження на сімейних лікарів. За результатами консультацій із фахівцями на національному рівні вирішено, що тридцять «золотих» хвилин після введення вакцини бригада спостерігатиме за станом пацієнта. Попередній огляд сімейного лікаря обов’язковий», –  розповіла Тетяна Бондаренко.

Транспортуватимуть вакцину в спеціальних сумках, де знаходяться холодові елементи та термометри, що дозволяють контролювати температуру.

Сьогодні в області задіяні дев’ять мобільних бригад з вакцинації, в разі потреби існує резерв для їх збільшення до двадцяти. Також працює 34 щеплювальних пункти вакцинації проти COVID-19 (з резервом збільшення до 155). В Україні  зробили вже 419297 щеплень проти SARS-CoV-2: першу дозу вакцини отримали 419295 осіб, обидві дози – 5 осіб. У Вінницькій області провакцинували 17035 людей (+195 за минулу добу).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені