Діяти правильно, швидко та злагоджено

У Калинівці відбулися штабні тренування, на яких відпрацьовували дії під час виникнення надзвичайної ситуації на тамтешньому арсеналі з ракетно-артилерійського озброєння.

Такі навчання у Калинівській громаді проводяться не випадково, адже у разі виникнення вибухів боєприпасів та їх детонації в зону суцільного ураження на території громади потрапляють чотири населених пункти – Калинівка, Павлівка, Сальник та Мізяківська Слобідка, в яких проживає понад двадцять тисяч громадян, в тому числі двадцять осіб з обмеженими можливостями пересування.

Отож, розпочалися тренування зі спільного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій та евакуаційної комісії, під час якого учасники навчання вислухали доповіді керівників спеціалізованих служб щодо забезпечення у разі необхідності громади транспортом для евакуації населення, медичною допомогою, харчуванням та охороною громадського порядку.

Відтак, рішенням виконавчого комітету для організації евакуаційних заходів у громаді створено 6 збірних пунктів евакуації: три – в Калинівці, два – в Павлівці та один – у Сальнику. Для проведення раптової евакуації з початком вибуху боєприпасів створено три пункти посадки в автотранспорт у місцях масового скупчення людей. У Калинівці – в районі машзаводу та залізничного вокзалу та на автобусній зупинці біля церкви в Павлівці. Захист населення, яке проживає в десятикілометровій зоні можливого ураження, відбуватиметься шляхом укриття в захисних спорудах — підвалах, погребах тощо.

Також розроблено 11 приймальних пунктів евакуації в Заливанщині, Черепашинцях, Бережанах, Глинську, Нападівці, Радівці, Лемешівці, Люлинцях, Уладівському, Новій Греблі та Дружному.

Як працюють пункти збору та прийому евакуйованих – учасники навчань ознайомилися на прикладі збірного пункту №3, який розгорнули у приміщенні Центру культури та дозвілля та пункті прийому евакуйованих №7, що у Лемешівці. В обох точках облаштовані медичні пункти, в яких лікарську допомогу мешканцям громади надаватимуть лікарі та медичні сестри, там працюватимуть «кімнати матері та дитини», а також залучені спеціалісти, які керуватимуть ходом евакуації та прийомом евакуйованих, забезпечуватимуть переміщених осіб продуктами харчування та товарами першої необхідності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені