Вакцинація триває: в область привезли «CoronaVac» та «Pfizer»

Станом на20 квітня в Україні від коронавірусу зробили462794 щеплення (+12144 за попередню добу). У Вінницькій області – 17989 (+338). Нагадаємо, наразі в Україні використовують три вакцини проти COVID-19: Covishield (AstraZeneca), CoronaVac та Pfizer.

Вінниччина отримала вакцину CoronaVac в кількості 5600 доз 12 квітня. А вже 14 квітня  9 мобільних груп області, які пройшли навчання по роботі з цією вакциною, отримали її для продовження вакцинації населення області. Отриманою партією CoronaVac вакцинують перш за все маломобільні вразливі групи населення. Маються на увазі ті, хто не може самостійно дійти до пункту щеплень. Поки що в області визначено 2430 таких людей – «не ходячі» літні хворі та їхні доглядальники. Також залишиться певна кількість доз для вакцинації освітян, які працюватимуть на ЗНО. Перед щепленням обов’язково проводиться вимірювання температури та артеріального тиску. Також за кожним вакцинованим вдома спостерігають упродовж півгодини, аби не пропустити алергічну реакцію.

А 18 квітня Вінниччина отримала першу партію – 1170 доз – вакцини Pfizer-BioNTech Comirnaty. 

Першими отримали щеплення мешканці і працівники Ладижинського дитячого будинку інтернату та обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

Вакцинацію проводять дві мобільні бригади; Калинівського міського ЦПСМД та ЦПМСД №3, які пройшли навчання щодо вакцинаціі саме Pfizer-BioNTech.

Відповідно до плану вакцинації, за кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії. Друга категорія, хто отримає щеплення Pfizer – працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонники.

Примітно, що  щеплення залишками вакцини Comirnati виробництва Pfizer не передбачається.

Згідно з підписаними та оплаченими контрактами, Україна повинна була отримати 9 млн доз різних вакцин проти COVID-19 станом на квітень.

Та поки що з цієї кількості в Україну доставили 715 тисяч доз препаратів Covishield (AstraZeneca) і CoronaVac, а також 117 тисяч доз Pfizer за ініціативою COVAX. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 20 травня висловив сподівання, що ситуація з поставками вакцин проти COVID-19 вирішиться найближчим часом – у травні.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Фото з сайту ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені