Ще один том Чорнобильської хроніки

Книгу про аварію на Чорнобильській АЕС та про її ліквідаторів написав голова Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Михайло Ястремський. Презентація видання «Шлях у 25 років: хроніка подій, імена, спогади», присвяченого 25-річчю міської організації «Союз Чорнобиль України» та 35-м роковинам аварії, відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва.

Захід відкрила директор бібліотеки Лариса Сеник, яка розповіла, зокрема, що понад 20 років у «тімірязєвці» традиційно організовуються вечори, презентації, інформаційні години, влаштовуються виставки до Дня Чорнобильської трагедії та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З вітальним словом виступили директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк і начальник управління культури та креативних індустрій обласного департаменту гуманітарної політики Ольга Дернова. Вітання прозвучали і від митрополита Вінницького та Барського Симеона, який від імені Православної церкви України вручив шістьом ліквідаторам церковну нагороду – «Медаль за жертовність і любов до України».

У заході взяли участь учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, активісти Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», меценати видання, громадські діячі: Микола Бойчук, голова Громадської організації ветеранів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей Вінницької області; Сергій Гальчак, доктор історичних наук, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців; Василь Паламарчук, голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України; Михайло Федик, заступник голови Вінницької міської ГО «Союз Чорнобиль України»; Олександр Федоришен, директор КП «Центр історії Вінниці» департаменту культури Вінницької міськради, онук ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС І категорії Миколи Харченка.

Ювілейне видання «Шлях у 25 років: хроніка подій, імена, спогади» презентував автор – ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС І категорії Михайло Микитович Ястремський, який у Чорнобильській зоні був у складі зведеного загону пожежників Вінниччини. Він зазначив, що книга містить розповіді про техногенну катастрофу всесвітнього масштабу, яка сталась 26 квітня 1986 р., про її трагічні наслідки та подвиг мужніх ліквідаторів, зокрема тисяч вінничан – правоохоронців, пожежників, автомобілістів, медиків, представників інших професій. Вагоме місце у книзі відведено висвітленню діяльності міської ГО «Союз Чорнобиль України» та оповідей про добрі справи її активістів. У книзі вміщено багато унікальних світлин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені