Концерт просто неба

влаштував у парку відпочинку міста Бар відомий український піаніст-віртуоз Майк Кауфман-Портніков. Він двічі рекордсмен України та лауреат міжнародних конкурсів, що грає найдовше і найрізноманітніше.

– Місце проведення цього незвичного мистецького заходу не випадкове, – говорить директор ГО «Барський міський художній аматорський театр» Роман Григорьєв. – У жовтні минулого року я познайомився з Майклом у Дніпрі, а на початку нинішнього квітня отримав дзвінок від нього, аби організувати концерт у нашому місті. Ідею підтримав міський голова Володимир Саволюк. На території старовинної фортеці, яку заснувала польська королева Бона Сфорца, облаштували сцену і в рамках карантинних обмежень створили імпровізовану залу глядачів, де зібралися численні шанувальники творчості маестро.

За словами Майкла, джаз – то музика вільних людей, яка зародилася на межі 19-20 століття в США. Першими джазовими виконавцями, як відомо, були афроамериканці. «Мій концерт – це частина всеукраїнського флешмобу “Джаз вулицями України”, який, окрім всього, має об’єднавчу мету – підтримати всіх музикантів, що в теперішніх реаліях позбавлені можливості збирати прихильників своєї публічної творчості. Цей проєкт вже згуртував більше двох тисяч музикантів з усієї України і вийшов за її межі. А по закінченні проєкту з відеовиступів всіх учасників сформують фільм, який відправлять до міжнародного інституту джазу в Америці. Таким чином український джаз почує весь світ…».

Майк Кауфман-Портніков – українець єврейського походження. Композитор, педагог, автор музики до фільмів і спектаклів, кінорежисер. Він двічі рекордсмен книги рекордів України з безперервної гри на роялі. 2018 року у Києві на Майдані Незалежності протягом 12 годин зіграв 72 варіації Гімну України на підтримку українських бранців, а через рік в Ужгороді встановив другий свій десятигодинний мистецький рекорд.

Віктор Зеленюк

м. Бар �

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені