Нарешті у «чорнобильському» селі…

Цей населений пункт чи не наймолодший у нашій області. Після вибуху на Чорнобильській АЕС голова колгоспу одного з найбільш постраждалих – села Обиходи Коростеньського району Житомирської області – Василь Мельник наполегливо шукав місце у чистій зоні для спорудження нового населеного пункту. Ясна річ, щоб шосе і залізниця пролягали поруч, річка протікала і, що особливо важливо для поліщуків, аби ліс був. Таке місце і знайшли неподалік малозаселених земель на території Коржівської сільради Немирівського району, впритул до села Самчинці.

14 вересня 1993-го перший десяток сімей переселився у споруджуване село ще без назви. А в липні наступного року Верховна Рада України присвоїла йому назву Нові Обиходи. На жаль, за півтора року після цього Василя Васильовича не стало. Тутешній військовий радгосп очолив інший Василь Васильович з переселенців – на прізвище Ярмоленко.

Звісно, це дуже багатогранне село, і заселяють його не лише поліщуки, яких легко впізнають за рахунок згладжування букви «и» у мові, яка майже повсюдно замінюється на «і». Вже той факт, що тут аж п’ять релігійних конфесій, говорить про багато що. Але голову недавно створеної у нових масштабах Райгородської ОТГ Віктора Михайленка найбільше здивувало те, що за стільки років існування села в ньому не встановили жодного меморіального знака, яким би вшанували пам’ять жертв чорнобильської трагедії. Це вирішили зробити до 35-річчя сумної дати.

Саме в цей день біля Новообиходівської загальноосвітньої школи і відбулися малолюдні у зв’язку з нинішньою ситуацією у країні і світі заходи з приводу відкриття меморіального знака. Сюди прибули: голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич та голова районної ради Віталій Савчук, які виступили перед нечисленними присутніми.

Микола КАВУН,

власкор «Вінниччини»

Фото Максима ЗАДОРОЖНОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені