Новини Податкової

Потрібна довідка – зверніться до «Електронного кабінету»

Скориставшись функціональними можливостями «Електронного кабінету» ГУ ДПС у Вінницькій області, платники податків можуть отримати довідку про відсутність заборгованості.

Звертаємо увагу, що для отримання довідки слід заповнити всі реквізити відповідної форми заяви. Враховуючи вимоги сьогодення та певні обмеження, спричинені пандемією, радимо використовувати всі можливості «Електронного кабінету» та отримувати послуги в електронному вигляді.

Після перевірок сфери обігу підакцизних товарів до бюджету Вінниччини надійшло 4,3 млн грн

За I квартал 2021 року провели 57 перевірок. Зокрема, 21 перевірку – у сфері виробництва та обігу пального, де застосували 3,6 млн грн фінансових санкцій, та 36 – у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (на 3,6 млн грн фінсанкцій).

Серед найбільш характерних порушень зберігання пального без наявності ліцензій (+1 млн грн), відсутність встановлених рівнемірів-лічильників та витратомірів (+ 1,2 млн грн), непроведення розрахункових операцій через РРО (+ 1,2 млн грн), безліцензійна торгівля алкоголем/тютюном (+ 459 тис. грн).

Платники Вінниччини заборгували до бюджету 2 млрд грн

На 01.04.2021р. податковий борг до зведеного бюджету склав 2 млрд грн, у т. ч. борг банкрутів – 307 млн грн. Із загальної суми борг до Державного бюджету налічував 1 млрд 680 млн грн, до місцевих бюджетів  – понад 320 млн грн.

Найбільше платники регіону боргують ПДВ – 1 млрд 378 млн грн, що становить  майже 70% боргу. Окрім того, є заборгованість зі плати за землю (7%), податку на прибуток (близько 6%), податку на доходи фізичних осіб (майже 60,5%)

За підсумками I кварталу 2021 р. податковий борг до зведеного бюджету по області скоротився на 11%. Скорочення боргу вдалось досягти за рахунок застосування заходів стягнення податкового боргу до підприємств-боржників. Завдяки таким заходам до Державного бюджету додатково надійшло 17,2 млн грн, до місцевих – 4,7 млн грн.

Торгівля та послуги без РРО

До 1 січня 2022 року  відтерміновано обов’язок використовувати РРО або ПРРО фізичними особами – підприємцями, платниками єдиного податку другої-четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує  220 розмірів мінімальної заробітної плати. Проте така преференція не стосується підприємців, які  здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів тощо.

СПД, які здійснюють один із вищеперерахованих видів діяльності, при розрахунках готівкою зобов’язані використовувати належним чином зареєстровані РРО або ПРРО.

Щодо ветеринарних аптек та закладів ветеринарної медицини, то вони не належать до закладів охорони здоров’я людей, тож вимоги щодо застосування РРО або ПРРО з 1 січня 2021 року на них не розповсюджуються.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені