«Наші плани співпадають з Божими намірами…»

У ФГ «Кагляк» успішно проводять польові роботи

Минулого четверга стояла лагідна весняна погода, про яку кажуть: ні холодно, ні жарко. А увечері пішов дощ, що добряче порадувало засновника фермерського господарства «Кагляк» Михайла Кагляка з Вищеольчедаєва.

– Наші плани співпали з Божими намірами, бо ми того дня встигли закінчити сівбу кукурудзи на 96-гектарній площі, і благодатна волога піде на користь рослинам, – каже Михайло Володимирович. – У структурі посівних площ маємо озиму пшеницю, озимий і ярий ячмінь, багаторічні трави на корм, а після кукурудзи одразу приступили до сівби соняшнику. Так що йдемо в ногу з погодними умовами і строками закладання насіння в грунт.

ФГ «Кагляк» було створене у Вищеольчедаєві два з половиною роки тому на основі виробничої бази, яку свого часу сформував ФОП Кагляк. Коли ж виникла потреба, батько поступився посадою голови фермерського господарства старшому синові Володимиру, 31-річному учаснику АТО, капітану Державної Прикордонної служби України в запасі.

Господарство обробляє 400 гектарів орендованих земельних паїв і утримує сто голів ВРХ, з яких половина – дійне стадо. Окрім двох  доярок і двох телятниць, тут працюють ще п’ять робітників, включаючи і керівний склад – батька і синів Кагляків. За потреби вони сідають за кермо трактора і цілком професійно справляються з механізаторськими обов’язками. А в буденному житті Михайло Володимирович вважається засновником, Володимир – головою, Анатолій – бухгалтером ФГ. Надійним помічником родини Кагляків та грамотним спеціалістом зарекомендував себе Анатолій Маруняк, який відповідає за технічне забезпечення всіх виробничих процесів життєдіяльності колективу.

Щодо техніки, то в господарстві вона на рівні сьогоднішніх потреб. У рамках державного кредитування під сім відсотків ФГ «Кагляк» придбало в цьому році два сучасних імпортних трактора марки Клаас і Джондір. Окрім цього, тут ефективно використовують весь набір сівалок точного висіву та іншого грунтообробного знаряддя.

– Як і в попередні роки, цьогорічну весняну кампанію ми проводимо за сприяння та підтримки добропорядного сусіда голови ФГ «Велес Віта» Петра Павловича Струсевича із села Попелюхи, який завжди в потрібний момент приходить на виручку, – додає Володимир Михайлович. – Не буду вникати в тонкощі фінансових взаємовідносин, скажу одне – це людина, з якою я б пішов у розвідку. І це, на мою думку, найбільша похвала тактовного й виваженого керівника такого рівня, що вміє сам добре господарювати й сусідам безкорисливо допомагати.

– На території нашого старостинського округу є одинадцять фермерських господарств, які загалом обробляють майже дві тисячі гектарів землі, – коментує староста села Вищеольчедаїв Тетяна Кв’ятковська. – І так воно склалося географічно, що ФГ «Кагляк» знаходиться, як мовиться, під боком, а тому мені найчастіше доводиться звертатися до батька й синів Кагляків з проханням підсобити у вирішенні різних соціально-побутових проблем. І ніколи не чула від них відмови.

Віктор Зеленюк

Мурованокуриловецька громада

На знімку: Анатолій Кагляк, Михайло Кагляк і Анатолій Маруняк

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені