Писанка – великоднє диво

До Великодня «писанкарили»: в Іллінецькій міській мультимедійній дитячій бібліотеці провелимайстер-клас для учениць місцевої школи з розфарбовування великодніх писанок.

Цікаві легенди та біблійні історії, пов’язані з писанками, розповідала присутнім під час майстер-класу бібліотекарка з Романів-Хутора Галина Кулієва, яка й проводила захід «Великоднє диво – Писанка».

– П’ятий рік колеги з Іллінецької дитячої міської бібліотеки запрошують мене проводити заняття з писанкарства для дітей, –  розповіла Галина Кулієва. – Зізнаюся, що почуваюся ніяково, коли мене називають майстринею, адже я самоучка. Ще давно зацікавилася цією темою і вирішила досконало в ній розібратися. Навчилася сама писанкарити, а тепер навчаю цьому ремеслу діток.

– Безконечники, грабельки, баранчики, листочки та квіти – не просто гарні візерунки, а справжні символи, кожен з яких має своє значення. Справжня писанка має писатися на свіжому «живому» яйці. Під час його розпису потрібно бути дуже обережним, аби не пошкодити шкаралупку –  так яйце зможе зберігатися цілий рік. А перед наступним Великоднем, коли розфарбовуватимете нові писанки, його ні в якому разі не можна викидати у смітник, а потрібно закопати в землю, бажано під деревом, – радить писанкарка. – Нашому Поділлю для розпису писанок властиві жовтий, зелений та червоний кольори. На яєчках ми малюємо акриловими фарбами та справжнім воском (парафін не використовуємо). Найчастіше зображаємо геометричні, рослинні або тваринні узори. Діти в захваті від писанкарського дійства, щороку самі до мене приходять і питають, коли вже розписуватимемо великодні яйця.

Школярки на майстер-класі пізнавали «ази» писанкарської майстерності та власноруч розписували писанки. Пані Галина навчала юних писанкарів, як правильно поводитися з писачком, пояснювала значення кольорів та символів, які наносилися на великодні яєчка. Крім майстер-класу, присутні могли помилуватися витворами мистецтва на виставці «Світле свято – Великоднє», переглянути книги та роздивитися вишиванки та кошики, які підготували працівники бібліотечного закладу.

Дівчатка з передвеликодніх посиденьок понесли до своїх домівок не лише писанки, але й наповнилися позитивною енергетикою, добром та теплотою від зустрічі з писанкаркою Галиною Кулієвою.

– Ми постійно на базі бібліотеки проводимо розважально-пізнавальні заходи для дітей та дорослих, єдине, що з карантинними обмеженнями ми не в змозі прийняти усіх бажаючих, – зазначила бібліотекарка Валентина Козяр. – Нещодавно наш читальний заклад брав участь в обласному конкурсі до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, а двоє висунутих нами учасників отримали призові місця в даному конкурсі (за монолог Мавки і Лукаша). Крім того, на базі бібліотеки діє ляльковий театр, та активно ведеться інша гурткова діяльність. Зокрема, два роки тому читальню відзначили на всеукраїнському рівні, а все завдяки тому, що працівники закладу запровадили нове свято, аналог американському Хелловіну, та назвали його «Гарбузові посиденьки». Нове свято припало до смаку і дітям, і дорослим. Не страшне, а кумедне і веселе, з яскравими образами і магічним дійством – в одну мить стало фаворитом у школярів різного віку.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені