Автодороги з Гильками не можуть бути безпечними

Давно знаю Олександра як майстерного й дисциплінованого водія. Тому коли днями розповів мені, що потрапив в аварію, був переконаний, що не він винен, а хтось. Так і вийшло. Послухаємо розповідь потерпілого, яка цілком збігається з висновками поліцейських:

– Службовою машиною їду однією з міських вулиць. Раптом з другорядної – ні з того ні з сього вискакує «Мерседес ML». Добре, що моя швидкість була невисокою і поясом безпеки пристебнувся, тому лише добряче трусонуло і понівечило машину. Вискакує з-за керма молодий чолов’яга на ім’я Ілля і починає мене просити, аби поліції сказав, що за кермом був не він, а його дружина. Звичайно, я різко відмовився. Незважаючи на це, як тільки поліція прибула, та жінка вийняла свої права і почала стверджувати, що за кермом перебувала вона. Чому так вони старались? Бо, виявляється, в Іллі права відібрали раніше – їзда за кермом у нетверезому стані! Незважаючи на це, вони припустились ще одного порушення – їхня машина виявилась незастрахованою. Дальше – більше. Коли зайшла мова про заподіяну шкоду, винуватець назвав суму у пів тисячі доларів, хоча фахівці оцінили її вчетверо вищою. Єдиний плюс: хоч він кермував без прав, але цього разу – й без нетверезого стану. Я ж поліції розповів, хто насправді був за кермом під час аварії, як і про те, що мене намагались вговорити поліцію надурити. Але чи її одну? Насамперед – усіх інших учасників дорожнього руху і себе в тому числі. Реакцією Гилька на мою правду було дивне намагання переконати працівників поліції, що це я йому не дав завершити маневр. Насправді ж він вигнався у той час, коли на другорядній узагалі мав би стояти. Позаяк зустрічних машин не було, я максимально можливо тікав уліво від удару, але він усе-таки догнав. То чи можлива безаварійна їзда, коли поруч такі колеги?

На жаль, не всі так діють, як Олександр. Комусь достатньо показати сотню-другу «вдячних» доларів – і він готовий прискорити «повноправне» повернення на траси таких Ільків, хоча в народі їх називали переважно Гильками. І одна справа, коли вони розминалися в минулому по селах на підводах з батогами в руках (коні п’яними не бувають і лобами не тріснуться), але зовсім інша, коли у насиченому машинами місті крутить бубликом цілком заслужено «безправний» Гилько. Якщо сім’я вирішила, що це краще робити саме йому за настільки дикої ситуації, то можна лише здогадуватися, чого вартують ті права дружини. Невже якби вона перебувала за кермом, то ще далі «в’їхала б»?

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені