Кукурудзи – менше, соняшнику – більше посіють аграрії області

На Вінниччині прогнозують зменшення посіву зернових та зернобобових на 30 тисяч гектарів порівняно з минулим роком. Що стало на заваді аграріям і за рахунок яких культур їм вдасться зберегти загальну структуру посівних площ?

У коментарі газеті «Голос України» заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Валентина Кирилюк стверджує, що на кінець квітня в області завершили сівбу ранніх ярих, площа яких становить трохи менше ста тисяч гектарів. Найбільшу ділянку господарники відвели під ячмінь. Планували понад 70 тисяч гектарів, але трохи недосіяли. Весна запізнилася з погожими днями. Не було можливості вивести в поле посівні агрегати. Тим часом спливли оптимальні строки, і сівбу припинили. Незважаючи на це, ярого ячменю вони мають більше понад десять тисяч гектарів, ніж торік.  

Розширити планують посіви інших культур, як зернових, так і технічних. Зокрема, на 11 тисяч гектарів зросте клин соняшника, загальна площа якого складе 299 тисяч гектарів; на шість тисяч гектарів додадуть сої, загалом буде майже сто тисяч гектарів. У планах додати ділянки гороху, гречки, вівса і цукрових буряків.

У такий спосіб аграрії частково компенсують недосіяні восени озимі. Площі озимої пшениці і ячменю тоді скоротили на 20 тисяч гектарів, а ось озимого ріпаку збільшили майже на десять тисяч гектарів.

Найбільше скорочують ділянки під кукурудзу. За прогнозом, качанистої посіють менше, ніж торік, на 30 тисяч гектарів. Минулого року ми мали абсолютний рекорд з посівами кукурудзи.  Вирощували цю культуру на 457 тисячах гектарів. Ніколи раніше такі площі не засівали. На жаль, очікуваної урожайності не вдалося досягти. Не вистачило вологи. На нинішній рік, за прогнозом, кукурудзу посіють на 427 тисячах гектарів, що, як вище зазначалося, на 30 тисяч гектарів менше.

Як каже Валентина Кирилюк, загальна площа усіх сільськогосподарських культур не зміниться, вона становитиме 1 мільйон 627 тисяч гектарів. Так само збережеться структура посівів. Найбільшу частку у ній становитимуть зернові і зернобобові — 53 відсотки від загальної площі; під технічні культури — 32%, решта — це картопля, овочі, кормові культури. Таке співвідношення сільськогосподарських культур, що їх вирощують в області, залишається сталим і зберігається упродовж останніх років.

Цьогорічна весна сплела в єдиний вузол всі роботи одночасно.  Якби можна було, то селяни справилися б з ними за один день. Та в реальності доводиться рахуватися з обставинами, не залежними від людей. Все залежить від погодних умов. А тому сьогодні не можна упускати жодної оптимальної хвилини задля майбутнього урожаю.

Віктор Зеленюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені