«Молода» Оксанівка

Ми вже неодноразово писали про активних мешканців старшого покоління з маленького села Оксанівка, що на Ямпільщині. Як місцеві жителі намагаються відродити рідне село, шукають можливостей для розвитку зеленого туризму, намагаються отримати фінансову підтримку з грантових проєктів та заявляють про себе де тільки можливо, аби лишень про них почули і взнали. Місцева громада переконана, що впізнаваність їхньої Оксанівки в області та в Україні в підсумку принесе інвестиції для розвитку їхньої мальовничої місцевості. Крім того, село може бути цікавим для туристів своїми традиціями (театралізованим обрядом сватання), смачною домашньою їжею та оригінальними святковими стравами, приготованими за стародавніми рецептами, скелястими горами, неймовірними краєвидами, лісом та річкою Дністер.

Естафету небайдужості в старшого покоління  підхопили і її молоді мешканці. Хоч їх тут й не так багато, але вплив відчутний. Звичайно, громаду згуртовують цікаві та корисні справи, а що може бути важливішим, ніж земля, на якій народився, рідне село, де живеш і якому потрібна спільна турбота. У даному контексті хочеться розказати про молоду оксанівчанку Діану Шиян. Приваблива, завзята, енергійна жінка разом із чоловіком Анатолієм виховують сина Давида, який зростає добрим та працелюбним, маминим помічником та незамінним учасником усіх сільських заходів.

Нещодавно молодь села створила громадську організацію «Молода Оксанівка», керівником якої всім гуртом обрали пані Діану. Під її началом жителі села вже прибрали територію біля сільського клубу, повисаджували квіти, подаровані Русланом Зверховським, оновили «Дерево бажань», сільську криницю та автобусну зупинку, яка виконує для жителів села функцію «переговорного пункту». В упорядкуванні своєї Оксанівки відзначилися: Руслана Бодруг, Жанна та Анатолій Харевські, Ігор та Тетяна Спринчак, Галина Качинська та Діана Шиян із сином. Ремонтні роботи біля Стели пам’яті зголосилися виконати Анатолій Харевський та Олександр Марковий.

Загалом у молоді села далекоглядні перспективні плани, і вони впевнені, що завдяки спільній праці однодумців їх реалізація не за горами.

Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини з фейсбук-сторінки Мирослави Марченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені