Чи закриють школу-інтернат у Сутисках?

7 травня учні, батьки та викладачі перекривали рух автотранспорту на автошляху Гнівань – Тиврів, аби привернути увагу до проблем закладу, який незабаром мають оптимізувати.

 Йдеться про спеціалізований заклад  загальної середньої освіти  І-ІІІ ступенів, більш відомий в області як школа-інтернат. Коштів на його фінансування у місцевої тергромади вистачає лише до серпня, а надалі 199 учнів школи-інтернату планують перевести на навчання  до загальноосвітньої Сутисківської школи (яка теж заповнена далеко не на 100%). Рішення про це було прийнято на останній сесії селищної ради. Нині в колективі школи-інтернату працює 45 учителів та 32 технічних працівники. В закладі цілодобово  перебувають 75 вихованців, діти забезпечені 4-разовим  харчуванням. Тут вчаться діти з кількох громад області.  Невже давня історія освітнього закладу, де дають освіту та соціально підтримують дітей із малозабезпечених сімей, незабаром закінчиться? Нагадаємо також, що інтернат має спортивний напрямок, окрім того, учні слухають  предмети технологічного циклу: веб-дизайну, комп’ютерної графіки тощо. 

Замість запланованих трьох годин акція тривала дві. Поліція про перекриття дороги була повідомлена заздалегідь, люди пропускали автобуси з дітьми та спецтранспорт.Із мітингарями зустрівся голова Вінницької  районної державної адміністрації, депутат обласної ради Віталій Урдзік. Він повідомив, що для того, аби зберегти школу-інтернат, вже підготовлено проєкт рішення стосовно прийняття закладу на баланс області. За його словами, депутати від «Слуги народу» підготували і подали на розгляд депутатів облради проєкт рішення, яким передбачено «передачу цілісного майнового комплексу Сутисківської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. Вінницького району в комунальну власність територіальних громад Вінницької області». Питання має розглядатися на найближчій сесії обласної ради. 

Прокоментувати ситуацію ми попросили директора СЗЗО Андрія Жовніра. На думку Андрія Олеговича, саме соціальна складова школи, чого немає в інших загальноосвітніх закладах населеного пункту, вимагає підтримки з боку влади. Втратити інтернат було б помилкою.

Нині в закладі навчається 199 дітей, а взагалі школа розрахована на 270. Основний аргумент, який висувають наші опоненти – на фінансування закладу бракує грошей. Загалом на утримання школи потрібно 7 млн, з яких 2 млн виділяють з місцевого бюджету (на зарплату технічним працівникам  та оплату комунальних  послуг).  Як на мене, 2 млн – не така фантастична  для області сума, якщо йдеться про навчання соціально незахищених дітей. Таких в нас не менше 60%. Це діти з неповних, малозабезпечених, неблагополучних родин. Коли вони мешкають вдома, то й не кожного дня їдять повноцінно! Окрім середньої освіти, ми маємо спортивний напрямок, у нас працює навчально-виробничий комбінат. Ми готові до оптимізації, скорочення витрат: вже скоротили 15 технічних працівників, 8 вихователів, за власні кошти  (50 тисяч гривень) привели у відповідність всі технічні вимоги щодо пожежної безпеки, – розповів газеті Андрій Олегович.

За його словами, колектив більше обурений тим, що завчасно не був попереджений про подібний можливий розвиток сценарію. 

– Коли Сутисківська ОТГ брала нас на баланс, ніхто не казав, що в майбутньому школу-інтернат можуть закрити (хоча офіційно це називається оптимізація). Проблеми з фінансуванням виникали і раніше, коли кошти виділяв тоді ще Тиврівський район – але додаткові гроші завжди знаходились. Якби ми знали, що з фінансуванням з боку Сутисківської тергромади будуть проблеми, ми б заздалегідь просились на баланс обласної ради. А так ми згаяли час, але здаватися не плануємо, будемо боротися, – пояснив директор закладу. – Зокрема, сподіваємось на позитивну відповідь з боку обласної влади – усі запити, листи та звернення ми надсилали неодноразово.  З приводу чуток, що ніби хтось хоче забрати ласий шматок землі та старовинну будівлю, про що багато пишуть у соцмережах, нічого сказати не можу – фактажу такого не маю, плітки не поширюю.

А ось як ситуацію прокоментував селищний голова Леонід Дідух:

– Громада такого розміру, як наша, Сутисківська, не спроможна повноцінно утримувати два великих навчальних заклади! Ми нікого не закриваємо, це інсинуації, ми просто вирішили провести оптимізацію освіти. Школу-інтернат ми взяли на баланс і змогли виконати фінансування до серпня – а далі не вистачає грошей. Можливо, її на баланс візьмуть на обласному рівні. Але припиніть вже говорити про закриття – це не так!

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені