Тут працював видатний хормейстер

На фасаді будинку Спілки художників, що на вулиці Магістратській, урочисто відкрили меморіальну дошку на честь заслуженого працівника культури України, народного артиста, почесного громадянина Вінниці Віталія Газінського. Саме в цьому приміщенні відбувались репетиції академічного хору «Вінниця», який був створений Віталієм Газінським і виведений ним на найпрестижніші сцени світу.

«До мене звернулись представники колективу хору разом із вдовою Віталія Газінського Зінаїдою Володимирівною і порушили питання щодо створення меморіальної дошки та запровадження гарної традиції – Міжнародного фестивалю хорового мистецтва імені Віталія Газінського, який розпочнеться 19 травня. Адже саме Віталій Іванович приклав дуже багато зусиль для того, щоб колектив був таким, яким він є на сьогоднішній день», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Сайт Вінницької міськради повідомив, що на відкритті меморіальної дошки були присутні дружина В. І. Газінського, діти та онук. Зінаїда Куркова розповіла, що хор «Вінниця» був засновано у 1984 році, спочатку як аматорський. Поступово колектив набирав сил, до нього долучались співаки, переважно випускники музичного училища. У 1993 р. хор отримав статус міського та почав працювати на професійній основі. Настільки зміцнів, що мав уже європейську славу, на міжнародних конкурсах шість разів здобував Гран-прі, прославляючи українське мистецтво та рідну Вінницю. Особливо запам’ятався виступ хору «Вінниця» у Ватикані та спілкування з Папою Римським Іваном Павлом ІІ. А в 2008 році за високий рівень виконавської майстерності та професіоналізм колективу міському камерному хору «Вінниця» було надано статус академічного.

Два роки немає серед нас видатного маестро Віталія Газінського, і з 2019 року Академічний міський камерний хор «Вінниця» названий на його честь. А цьогоріч на 19 травня заплановано проведення І-го Міжнародного фестивалю хорового мистецтва імені В. І. Газінського.

Довідка

Диригент, композитор і педагог Віталій Іванович Газінський народився 3 квітня 1945 р. в селі Сербинівка Старокостянтинівського району Хмельниччини у багатодітній родині. Батько грав на багатьох струнних інструментах, мати вміла співати.

Після школи навчався у Хмельницькому музичному училищі, потім в Одеській консерваторії. Військову службу проходив в Ансамблі пісні і танцю Одеського військового округу, де був солістом і диригентом. Після цього деякий час працював хормейстером в Одеському оперному театрі. У 1971 р. переїхав до Вінниці, де почав працювати педагогом і керівником хору Вінницького музучилища ім. М. Леонтовича, також очолив хорову капелу педагогічного інституту. У 1984 р. створив камерний хор у Вінниці… Помер 20 березня 2019 р. на 74-му році життя.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені