Відтепер при інфарктах міокарда рятуватимуть і в Могилеві-Подільському

9 червня на базі Могилів-Подільської окружної лікарні відкрили новий реперфузійний центр. Варто пояснити, що реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця) при гострому інфаркті міокарда. Інакше кажучи, це лікарня, де є апаратура для проведення ехокардіографії, відділення кардіології та інтенсивної терапії із відповідним оснащенням, лабораторія для визначення специфічних кардіологічних тестів крові та спеціалісти, які мають належний досвід – інтервенційні кардіологи. Такі центри працюють цілодобово у режимі 24/7/365.

Одна з необхідних складових для проведення таких операцій – наявність ангіографа, за допомогою якого медики визначають, де саме виникла непрохідність судин. Ангіограф для відділення закупили ще у 2018 році, але ввели в експлуатацію лише днями: роботи з його монтажу були відновлені після втручання голови ОДА Сергія Борзова.

На відкритті центру був присутній директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова Василь Лазоришинець. Він зазначив, що відкриття такого центру –  подія загальноукраїнського значення. «Ваш центр буде 49-тим кардіохірургічним і реперфузійним центром в Україні. Що це означає? Діяльність спеціалістів Центру покликана запобігти інфаркту, а якщо такий відбувся, протягом 90-120 хвилин реперфузувати коронарну артерію, тобто відкрити її та відновити кровотік по артерії. Звісно, по нашим дорогам, навіть 140 чи 120 км, цей час доїзду так чи інакше буде втрачатися», – зазначив він.

Робота нового центру дозволить надавати невідкладну допомогу при серцевих катастрофах пацієнтам південного регіону «на місці», не витрачаючи дорогоцінний час на подолання десятків чи сотень кілометрів дороги до обласного центру. До речі, напередодні урочистого відкриття центру вже було прооперовано 68-річного пацієнта, якому провели стентування коронарної артерії. Потужність закладу складає близько 450 пацієнтів на рік.

«Якщо раніше, в загальному по Україні, було близько 50000 інфарктів і смертність у різних регіонах сягала від 14 до 27%, то відколи запрацювала урядова програма – 40000 інфарктів на рік і смертність складає від 10 до 21%. Це тисячі врятованих життів по всій Україні завдяки реперфузійним центрам. Загалом ці 48 кардіологічних і реперфузійних центрів виконали протягом минулого року 18 тисяч операцій, попри пандемію ковід, а в 2019 році – 25 тисяч операцій», – навів промовисту статистику Василь Лазоришинець.

Для довідки: в структурі летальності серцево-судинні і нейроваскулярні захворювання перебувають на першому місці в Україні і становлять приблизно 70%. У світі ця смертність в структурі летальності складає 32%, а у Франції, Японії та США –  29%. На Вінниччині для стентування коронарної артерії вже сформувалася черга кількістю 320 осіб, а загалом не менше 2 тисяч людей потребують подібного оперативного втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені