Про взаємодію податкової з територіальними громадами

говорили на пресконференції начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Миколи Суржикова.

Найперше окреслили цілі стратегії взаємодії, куди віднесли: ефективне формування бази оподаткування, підвищення рівня зайнятості населення в громадах, зростання обсягу виторгів, проведених через РРО, ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, використання електронних сервісів та погашення податкового боргу.

Оскільки основним джерелом доходів місцевих бюджетів є податки, то стратегія взаємодії побудована на забезпеченні стабільного наповнення місцевих бюджетів.

– В активі ГУ ДПС у Вінницькій області на 01.06.2021 на податковому обліку знаходиться 105, 4 тис. платників податків, в т.ч. – 38,9 тис. юридичних осіб та 66,5 тис. фізичних осіб-підприємців. Протягом січня-травня платниками податків Вінницької області до бюджетів усіх рівнів сплачено 7,5 млрд грн, що  майже на 900 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду торік. Найбільше надходжень надійшло від промислових підприємств та платників, зайнятих у сільському господарстві області. До зведеного бюджету від підприємств промисловості надійшов понад 1 млрд 400 млн грн і майже стільки ж від аграрного бізнесу, – зазначив начальник ГУ ДПС у Вінницькій області Микола Суржиков.

ПДВ по деклараціях, поданих у січні-травні, склав понад 1,5 млрд грн. Позитивні нарахування з ПДФО та військового збору порівняно з вищезгаданим періодом минулого року дали приріст майже 15% та трохи більше 19% відповідно. Щодо податку на прибуток, то надходження від нього зросли на 21 млн грн та загалом склали майже 345 млн. До місцевих бюджетів з ПДФО, податку на майно та єдиного податку зібрали 4 млрд грн (приріст склав 14,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року). Надходження єдиного внеску у січні-травні сягнули 3,4 млрд грн, а це  майже на пів мільйона гривень більше, ніж торік.

За порушення у сфері обігу підакцизних товарів підприємці Вінниччини сплатять 10,3 млн грн фінансових санкцій. Це стало відомо після результатів контрольно-перевірочних заходів із дотримання вимог виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального упродовж січня-травня поточного року. До суб’єктів господарювання Вінниччини застосували понад 10 млн грн фінансових  санкцій. Зокрема, за зберігання пального без ліцензії працівники підрозділу контролю за підакцизними товарами нарахували 2 млн 750 тис. грн, а за те, що РРО не внесли в ліцензію – 2 млн і майже 500 тис. грн, за необладнання  або  відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального – 1 млн 700 тис. грн, а за безліцензійну торгівлю алкоголем і тютюном майже 750 тис. грн.

Зважаючи на важливість питання, сфера обігу підакцизної продукції перебуває на постійному контролі податкової служби регіону.

                   Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені