Була юристкою – стала блогеркою

Вікторія Лисенко, вона ж insta.mamaaa –  молода матуся, яка однією з перших в Іллінцях почала активно вести особистий блог в Instagram. Сьогодні її сторінка налічує уже понад 3600 підписників, з яких 95 відсотків – це жіноча аудиторія. За Вікторією стежать із різних куточків України: це і Вінниччина, і Київщина, і Харківщина, і навіть Львівщина.

Про перші спроби, страх і критику

За словами Вікторії, у цій соціальній мережі вона зареєстрована ще з 2014 року, але як блог, профіль почав розвиватися вісім місяців тому. Саме в цей час у сімействі Лисенків чекали на поповнення. Ідея зайнятися чимось цікавим та спробувати щось нове для себе підштовхнули молоду матусю до проходження курсів в Академії віддалених професій, де викладачами були переможниця шоу «Холостяк» Даша Квіткова та її чоловік, ведучий і шоумен Микита Добринін. Під час навчання Вікторія отримувала щоденні домашні завдання, одне з яких – зняти 10 розмовних Instagram stories.

– Я вирішила спробувати. Спершу було дуже страшно навіть думати, як на це відреагують інші люди, адже містечко в нас невелике, всі один одного знають. Та все ж я наважилася й почала знімати коротенькі відео, – розповідає Вікторія. – Щодня потрібно було придумувати щось нове задля якісного контенту.

Нині тематика блогу дівчини більше стосується материнства, а тоді це були розповіді про своє життя, огляд beauty-трендів і різних косметичних новинок.

На перші спроби, якими б вони не були, реакція від більшості людей виявилась позитивною.

– Я отримувала приємні повідомлення: «У тебе все вийде» тощо. Для мене по-справжньому важливу роль відіграє підтримка близьких людей. Саме її я завжди отримувала від свого чоловіка та батьків. Мама взагалі підтримує мене у всьому, – із посмішкою пригадує дівчина.

 Та все ж була і ложка дьогтю в бочці меду: від анонімів почали надходити образливі меседжі, що не на жарт впливало на настрій і бажання Вікторії. Дійшло навіть до того, що блогерка провела опитування, чи варто продовжувати їй займатися цією справою. На щастя, задоволених стараннями дівчини виявилося значно більше, тому вона вирішила не зупинятися на своєму шляху.

Блогерство – хобі чи професія?

Зараз Вікторія Лисенко розглядає своє заняття більше як захоплення, адже доволі велика кількість часу йде на виховання сина.

– Я дуже люблю монтувати відео, знімати цікаві моменти із життя, накладати музику. Також роблю дописи більше на «мамські» теми, розповідаю історії з власного досвіду про те, як я розвиваю свій блог, у деталях: разом зі всіма негараздами та успіхами. Звичайно, є невеличкі труднощі в поєднанні цього заняття з материнством. Син постійно потребує уваги й хоче, щоб більше свого часу я проводила з ним, а не сиділа в телефоні, – каже співрозмовниця. – Користь від блогу в тому, що тут можна заробляти, але особисто я ще не зовсім отримую прибутки. Раніше рекламувала за бартером, а також створювали дописи про косметичні засоби.

Сама ж Вікторія вважає, що для того, аби це заняття вважалося професією, їй потрібно мати хоча б 50 тис. підписників.

 Як «розкрутити» сторінку в Іnstagram?

Сьогодні блогерство потребує багато вкладень. Серед таких можливостей дівчина виділяє взаємний піар, рекламу від блогерів, у яких багато підписників, а також розіграші. Хоча останнє викликає більше сумнівів, адже, як показує практика, прихід аудиторії від розіграшів не зовсім великий.

– Я розігрувала бокс із косметикою, ціна якого була близько 600 гривень. Додатково ще платила 200 гривень за рекламу, тому в сумі все вийшло 800 гривень, але підписалося на мене тоді тільки 200 людей. Це дуже мало. Такі розіграші невигідні, хіба що буду проводити їх лише для того, аби зробити комусь приємно просто так. Що стосується реклами від блогера, то я замовила її вперше. Вона коштує 4 тис. гривень, через це я й сумнівалася спочатку, чи варто її замовляти. Та все ж наважилася, адже у блогера, який прорекламує мою сторінку, аудиторія налічує близько 500 тис. осіб. Дуже надіюся на те, що після цього кількість моїх підписників збільшиться.

Що залишається за кадром?

За словами Вікторії Лисенко, у своєму блозі вона висвітлює тільки дві третини подій із особистого життя. Дівчина уникає показу лишень певних особистісних моментів. А в цілому повністю відверта зі своїми підписниками. Деякі члени родини навіть полюбляють з’являтися у профілі Вікторії, серед них її чоловік, син та брат.

До речі, зараз блогерка проживає на два міста – Київ та Іллінці. На диво, її справа краще розвивається саме в рідних краях, аніж у столиці. Це дівчина пояснює тим, що коли вона вдома, то має більше часу. Саме тут із її сином може побути мама, а Вікторія в цей час шукає ідеї для блогу.

У майбутньому дівчина уявляє мільйонну активну аудиторію у своєму Instagram, де підписники жваво коментують дописи, завжди відповідають на запитання та «лайкають» її світлини. Щиро сподіваємося, що її мрія здійсниться.

Ольга КРИКУН

м. Іллінці

На фото: Вікторія разом із чоловіком Володимиром

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені