«Липовецька астроблема»? Світ знає Іллінецьку…

Мережами поширено інформацію, що на Вінниччині буде новий заповідник «Липовецька астроблема» – відповідний проєкт облдержадміністрація подала на обласну раду. Орієнтовна площа – 20,3 гектара на території Липовецької громади. Пропонується оголосити об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення геологічною пам’яткою природи без вилучення з користування.

Це все добре. Але…

-Світ знає єдину астроблему в наших краях – Іллінецьку, до того ж, одну з найдавніших у всесвітніх масштабах, – говорить начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку управління економічного розвитку та інвестицій Іллінецької міської ради Тетяна Герман. – Щодо популяризації Іллінецької астроблеми вже чимало вдалося зробити. Свого часу ми пропонували сусідам активну співпрацю, але там тоді панувало непорозуміння між різними гілками влади, тому вони й залишилися збоку. Тепер же в разі введення назви заповідника «Липовецька астроблема» навіть наші, з Вінниччини, туристи остаточно заплутаються, а що вже про іноземних говорити?

Проти такої назви виступає навіть липовецький краєзнавець Олександр Роговий, який свого часу відстоював присутність у назві астроблеми обох райцентрів, які нині є центрами громад. А найсправедливіше, на його думку, було б ще з самого початку назвати астроблему іваньківсько-луговською – за назвою обох розміщених на ній сіл – Лугова й Іваньки. Але якщо термін «Іллінецька астроблема» вже є офіційним, поширеним і звичним, то заповіднику в сусідній громаді годилося б підшукати іншу назву.

Микола КАВУН

На знімку: Один із семінарів у Луговій влітку 2019 року.

(Детальніше на ці теми читайте в найближчих номерах газети «Вінниччина»)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені