Новобранці присягнули Україні

У Вінниці 50 нових нацгвардійців військової частини 3008 склали присягу на вірність народу України.

Як розповіла прес-офіцер частини Анна Лазуренко, протягом чотирьох тижнів новоспечені гвардійці опановували основи військової справи – знайомилися зі зброєю, вивчали тактику, навчалися орієнтуватись на місцевості. Тепер вони вже впевнено тримають автомати, а після складання присяги проходитимуть профільне навчання та будуть розподілені у підрозділи для подальшого проходження служби.

– Дуже важливо, щоб кожен з нас і з вас запам’ятав цей день, коли ви взяли на себе відповідальність – спочатку вчитися, а потім служити і захищати український народ. Сьогодні змінилось життя кожного з вас. Такі слова як «честь» і «обов’язок» набули нових значень. Бажаю, щоб ваші знання та вміння ви застосовували тільки в мирний час. Але переконаний: якщо буде необхідно, ви з гордістю і з честю зробите все, щоб захистити наш народ, – зазначив у вітальному слові командир військової частини 3008 Національної гвардії України полковник Володимир Джула.

Настав найзворушливіший момент, коли кожен солдат зачитує текст присяги та обіцяє обороняти рідну країну. І кожен з них пишається, що служитиме саме тут. Наприклад, 22-річний Ілля Зелений з дитинства мріяв стати нацгвардійцем, хоча у його сім’ї військових не було. Тому, отримавши повістку, хлопець без жодних вагань пішов у військкомат. Каже, задоволений, що потрапив до лав Національної гвардії України, адже тут можна багато чому навчитися. У майбутньому хоче пов’язати своє життя з військовою справою.

Серед новобранців є і двоє жінок. 35-річна Ірина Зарямба продовжує сімейну традицію, тому підписала контракт.

«Я стала прикладом для свого 8-річного сина, тому пішла служити до лав Нацгвардії. Зможу на власному прикладі показати, що служити українському народові – це правильне рішення. На початку служби хвилювалась, але після проходження курсу молодого бійця я впевнена в собі та переконана – не підведу», – розповідає пані Ірина.

Під час урочистостей командування військової частини 3008 нагородило кращих новоборанців грамотами і подяками за успіхи у навчанні. Після цього призовники продемонстрували майстерність рукопашного бою зі зброєю і тактику дій підрозділу під час бою в населеному пункті. Пролунало також музичне привітання у виконанні військового оркестру.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені