«Королева шпагату» живе у Вінниці

У свої 23 Іра Черкес викладає в танцювальній студії, працює у Вінницькій філармонії, проводить особисті марафони, захоплюється психологією та малюванням, а також встигає активно вести свій блог в Instagram. А все починалося з Іллінецького будинку культури…

Свої перші яскраві виступи дівчина пригадує разом із участю в місцевому танцювальному колективі «Фантазія». До того, як каже співрозмовниця, були перші спроби в ролі вокалістки, але бажання бути в постійному русі виявилося сильнішим. До речі, у ті часи популярною на телебаченні була передача «Танцюють всі», що теж неабияк надихнуло Ірину на вибір майбутнього захоплення.

Тож після 9 класу вона вступає до Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Леонтовича за спеціальністю «Хореографія», але додатково для «страховки» обирає ще одну – «Облік і оподаткування», де продовжує навчатися на заочній формі. Вже тоді їй вдавалося поєднувати навчання як в університеті, так і в коледжі, а також роботу в школі мистецтв.

– У коледжі я була чи не єдиною, хто не пропустив жодного заняття, – розповідає танцюристка. – Ми постійно їздили на конкурси, ставили різні вистави. Ось таким воно було «творче» навчання.

Сьогодні Ірина працює хореографом у танцювальній студії «Альфа Денс», має свою команду «Dream Team» і паралельно виступає у Вінницькій обласній філармонії. Також дівчина ділиться досвідом запуску авторського марафону, перші спроби якого були безкоштовно втілені під час карантину. Нині закінчився ще один етап курсу, де кожен учасник мав змогу привести своє тіло у форму і отримати записані тренування з розтяжки разом із чек–листом.

– Коли проводила безкоштовні заняття, то аудиторія була близько 300 людей, а на марафоні ціною 250 гривень тренувалося 20 учасниць. На жаль, мало хто готовий витрачати кошти на особистий розвиток, – зазначає Ірина.

Про свою роботу дівчина розповідає з посмішкою, каже, що ніколи не любила рутинної справи, а саме це заняття для неї «в кайф».

– Тут у мене вільний графік, я постійно тренуюся. Мені дуже подобається те, що ми можемо відвідувати різні конкурси, корисні майстер-класи. Я ніби «притягую» людей, яким цікаво «розтягуватися», працювати над собою та йти до мрії.

Ірина займається тренуванням двох дитячих команд і однієї дорослої, сама створює танцювальні номери і костюми. Натхнення черпає з музики.

– Всі ідеї беру з голови. В основному, якщо мені сподобався якийсь трек, то одразу в уяві малюється картинка, і я можу номер придумати за 1–2 дні. Значно більше часу йде на  його постановку.

Що стосується казусів на сцені, то з особистого досвіду хореограф пригадує мінімальні, але доволі неприємні випадки: то світло вимкнуть, музику не включать або ж хтось із дітей не прийде на виступ. І в закулісному житті трапляється різне: минулого тижня збиралася на концерт, але саме тоді  вкусила собака, тому поїздку довелося відкласти.

До речі, карантин вніс свої корективи. В період, коли в Україні було введено карантинні обмеження, заняття з танців дівчина проводила онлайн. Каже, що особисто їй цей етап сподобався, адже більшість часу вона витратила на свій розвиток. А от що стосується тренувань, то заняття в студії, на її думку, значно кращі.

– Абсолютно не розумію, як діти навчалися онлайн у школах. Я робила все можливе для того, щоб наші заняття проходили якісно, але певні нюанси були. У когось достатньо місця в квартирі, аби танцювати, а в когось – ні. Хтось сидить на шпагаті й паралельно жує, хтось із котом тренується. Різне можна було побачити, – каже танцюристка. – Також під час дистанційних занять ніби втрачається стимул, адже ми просто займаємося, жодних конкурсів не відвідуємо. На щастя, зараз повернулися до звичного режиму.

До речі, нещодавно на одному із змагань команда Іри Черкес за вдале виконання свого танцю отримала кубок від Ілони Гвоздьової – танцівниці, учасниці шоу «Танці з зірками».

Вистачає дівчині часу і на ведення блогу в Instagram, де в неї вже 15 тис. підписників. На особистому прикладі вона зруйнувала стереотип про те, що для того, аби вдало вести свій акаунт, обов’язково мати айфон. У неї виходило знімати stories та обробляти світлини з андроїда так, як справжній профі.

– Найважче було зіштовхнутися із зневірою близьких людей, але я рада, що маю таку «фішку» – досягати своїх цілей наперекір усім. Сьогодні я можу йти по вулиці і вслід чути: «О, та це ж Іра Черкес!»

Ольга КРИКУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені