Чи потрібно пасинкувати перець?

Багато городників відмовляються пасинкувати перець, боячись нашкодити посадкам – і дарма. Видалення непотрібних елементів куща (пасинків) сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду, відновленню й підвищенню врожайності рослин. Головне – проводити процедуру правильно!

Процедура пасинкування не просто бажана, а життєво необхідна солодкому перцю у випадку хвороби, надмірної густоти посадок, незапланованого цвітіння й відставання в рості.

Видалення хворих, слабких, сухих або пасинків, що ростуть усередину, потрібно для того, щоб захистити ще не інфіковані частини рослини від зараження.

Пасинкування куща, що надміру розрісся, проводять для того, щоб запобігти сплутуванню пагонів і забезпечити кореневу систему достатньою кількістю світла й вологи.

Розташована на розгалуженні гілок коронна квітка (або декілька перших квітів) видаляють, щоб стримати ріст рослини доти, поки вона не досягне потрібного розміру й не буде готова до плодоносіння.

Пасинкування пониклих і зупинених у рості перців проводять для того, щоб направити сік із живильними речовинами, що біжить по рослині, у бік найбільш здорових і міцних пагонів.

ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ

Формування куща важливо проводити на певних стадіях розвитку рослини, дотримуючись основних правил:

• На початку вегетаційного періоду у перця обривають усю нижню частину, щоб направити соки у верхні листи й пагони.

• Під час активного цвітіння видаляють усі зайві розгалуження, залишивши по 3-4 великі зав’язі на кожному з кістякових стебел.

• Після зав’язування перших плодів прищипують верхівки перців для прискорення дозрівання врожаю.

• По закінченні росту доцільно видалити бічні паростки, залишивши тільки кістяк при формуванні куща гарної штамбової форми.

• При спекотній і вологій погоді, що сприяє сильному розростанню перців, необхідно обірвати нижні пасинки, щоб полегшити подих і запобігти загниванню рослин.

• При тривалій посусі, навпаки, краще почекати з видаленням нижніх пасинків, оскільки їх листя сприяє затіненню землі й збереженню в ній більшої кількості вологи.

ВИДИ ПАСИНКУВАННЯ

Вид пасинкування залежить від сорту перцю, його розмірів і висоти:

– індетермінантні й високорослі сорти ведуть в одне стебло, залишаючи тільки основний пагін;

– напівдетермінантні (середньорослі) сорти формують у два стебла, залишаючи пагін, розташований у районі першої квіткової кисті;

– детермінантні, низькорослі й карликові сорти формують у три стебла, залишаючи три верхні пасинки.

ТЕПЛИЦЯ Й ВІДКРИТИЙ ҐРУНТ

Пасинкування перців у теплиці й відкритому ґрунті має деякі відмінності й характерні риси.

У рослин у відкритому ґрунті зайві паростки обривають раніше, до формування 8-10-го листа й плодової частини. Основна мета – підвищити врожайність, уникнувши одержання незрілих плодів до кінця сезону.

Перці, що ростуть у теплиці з полікарбонату, не так залежать від погодних умов. Для них строки проведення процедури можуть бути зміщені, а основною метою її проведення буде компактне розміщення рослин і максимальне продовження плодоносіння.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Й СХЕМА ПАСИНКУВАННЯ

Схема пасинкування включає попередню підготовку й два етапи проведення процедури. Відривати всі пагони відразу не можна, тому що рослина може зазнати сильного стресу і занедужати. Напередодні проведення процедури інструмент ретельно дезінфікують, а перець рясно поливають водою. Потім приміщення очищають від бруду й пилу, щоб ці частки не осіли на свіжі «рани» обрізаних відростків (при вирощуванні в незахищеному ґрунті, щоб запобігти влученню пилу, орієнтуються на погоду, вибираючи сухий безвітряний день).

Пасинкування проводиться покроково в три етапи:

– Першим кроком повинне стати видалення нижніх листів на зайвих відростках: не більше двох листів кожні 5 днів.

– Другий крок – видалення безпосередньо самих пагонів таким чином, щоб залишився тільки «пеньок» 2-3 мм у довжину.

– Останній крок – обробка ран, що утворювалися: присипання спеціальним технічним порошком або здрібненою деревною золою.

На закінчення варто зазначити, що пасинкування не такий складний процес, яким він може здатися на перший погляд. При правильному проведенні процедури перці, на відміну від багатьох інших культур, переносять її досить легко й швидко вдаряються в ріст. Однак і стовідсоткової гарантії високого врожаю ніхто не дає. Чи варто ризикувати без гострої на те необхідності – вирішувати лише вам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені