Козаків з усього світу об’єднає «Живий вогонь»

24 липня у селі Якушинці відбудеться довгоочікуваний XII Міжнародний етнофестиваль «Живий вогонь».

До організації свята вже долучилися етнографи, народні майстри, танцювальні та музичні колективи і козаки з усього світу. Цьогоріч вражаюче масштабне дійство буде сповнене шалених вражень, козацьких майстер-класів, народних ремесл, хороводів та драйву від рок-концерту. Дійство вже вдруге відбуватиметься у Якушинецькій громаді. Окрім спільного видобування вогню, родзинкою свята стане відтворення обрядів подільських традиційних свят (Купала та обжинки).

– Офіційне відкриття фестивалю розпочнеться о 12-й годині з масового флешмобу «Живий Вогонь єднає Україну! Живий Вогонь єднає світ!». У дійстві візьмуть участь декілька сотень танцівників, вбраних у яскраві костюми народів світу. Після цього на гостей фестивалю чекатимуть виступи колективів різних етнічних груп та народностей (бойки, лемки, гуцули, слобожанці тощо) і представників національних меншин (грузинів, греків), – каже співорганізатор фестивалю «Живий вогонь» Ольга Маліновська.

На території Якушинецької громади розгорнуть розважальне містечко з вражаючими фотозонами, обрядовими та етнічними локаціями, виставками та ярмарком. Усі охочі матимуть можливість спробувати себе у народних ремеслах, долучившись до майстер-класів, зокрема фехтування шаблями та іншою козацькою зброєю.

На фестивалі можна буде не лише розважитися, а й повчитися. Для представників територіальних громад Вінниччини проведуть воркшоп «Культурний туризм як джерело розвитку громади». Тренери, які вже успішно реалізували туристичні проєкти, поділяться власним досвідом з учасниками заходу та подискутують щодо перспектив розвитку їхніх громад у культурній та туристичній сфері.

– Традиційно о 18-й годині на фестивалі розпочнеться «козацький блок», під час якого козаки з усіх куточків України демонструватимуть свої вміння у бойових мистецтвах. Показові виступи супроводжуватимуться вогняним шоу, майстер-класами, козацькими силовими іграми та виставкою зброї, – зазначила пані Ольга. – Обрядові дійства та традиційне запалення «живого вогню» розпочнеться о 20-й годині. Сміливці спробують пройтись по розпеченому вугіллі та вогняній доріжці, а український дух підсилюватимуть масовими хороводами навколо багаття. Шалений драйв гостям фестивалю забезпечуватимуть українські рок-гурти «Гуляйгород» та «Медовий полин». Завершиться концерт феєричним вогняним видовищем, запаленим від «живого вогню». Цьогоріч на козацький фестиваль очікують до 15 тисяч гостей та до тисячі безпосередніх учасників. На свято з’їдуться козаки з усіх усюд: Австралії, Америки та з Європи. Крім того, вперше в рамках фестивалю проходитиме експозиція від кращих музеїв області та демонструватимуться на локаціях 13 об’єктів нематеріальної спадщини Вінниччини (бубнівська кераміка, клембівська вишивка тощо).

На території фестивалю розкинеться наметове містечко, працюватимуть фудкорти з різноманітними наїдками, та максимально дотримуватимуться карантинних норм безпеки відвідувачів.

Довідка. Проєкт «Живий вогонь» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Державного агентства розвитку туризму, а також за підтримки облдержадміністрації та Якушинецької територіальної громади. Захід включили до плеяди культурно-мистецьких дійств із нагоди 30-річчя Дня Незалежності України «Ти у мене єдина». Організатором дійства виступив Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна. Партнером проєкту  стала ТМ «Еко-Сервіс».   

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з фейсбук-сторінки «Живого вогню»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені