Стартували з озимого ячменю

З огляду на кліматичну ситуацію та розвиток озимих культур,   цьогорічні жнива у ФГ «Вищеольчедаївське» розпочали 4 липня, що на кілька днів пізніше від торішнього старту. У поле біля села Привітне вийшли чотири комбайни і за кілька годин обмолотили озимий ячмінь на 25-гектарній площі.

– Порівняно з сусідами-аграріями наше господарство   знаходиться в дещо вигідніших економічних параметрах, і ми могли дозволити собі розпочати збирання при підвищеній вологості зерна та доводити його до кондиції на зерносушарці, яка працює на соломі, – розповідає голова ФГ «Вищеольчедаївське» Руслан Дмитрук. – Зерно вологістю 15-17 відсотків пропускали через агрегати очистки і сушіння, а яке не вміщалося в прийомні бункери, тимчасово складували на току. Таким чином нам вдалося прискорити жнивний процес на п’ять робочих днів і обминути всі стартові організаційні проблеми.

Керівник господарства задоволений цьогорічним намолотом озимого ячменю, урожайність якого сягає понад 55 центнерів з гектара. Радують Руслана Дмитрука і види на врожай озимого ріпаку та озимої пшениці. При цьому він каже, що «ми залежимо від природи, якщо вона посприяє, то буквально вже завтра приступимо до обмолоту інших зернових культур ранньої групи, які займають понад 1600 гектарів».

Разом із заступниками голови фермерського господарства Володимиром Дмитруком та В’ячеславом Сулимою ми побували того дня на полі №3 обухівського відділення, де жнивували Олександр Баланчук та Володимир Житнюк.

– Зверніть увагу, що комбайни «ходять» на понижених швидкостях, бо тут не поженеш – поле встелене глибокими технологічними коліями, які залишилися після весняного внесення мінеральних добрив, – пояснив Володимир Іванович. – А загалом це поле випробувало нас минулої осені, як кажуть, на хліборобську кмітливість. Воно було настільки перезволоженим, що про використання звичної сівалки і мови не могло бути. Тоді ми вдруге у своїй практиці застосували розкидач мінеральних добрив із загортанням  насіння шлейф-бороною. І, бачите, не прогадали – вийшли з гідністю із складної ситуації, коли дощі стримували посів озимого ячменю, а строки піджимали. Намолоти такі, які ми й очікували.

Віктор Зеленюк, власкор «Вінниччини»

Мурованокуриловецька громада

На знімку: Володимир Дмитрук, Руслан Сулима та Олександр Баланчук  Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені