Стрибнув з кладки. Обірваної…

Нинішня спека багатьох загонить у воду. Не дивно, що в такий день намірився освіжитися і середніх років іллінчанин Вадим. Перебуваючи у вершині велетенського міського ставу, він вирішив пірнути з кладки, яких тут вистачає. Але…

Проживаючи у протилежній частині Іллінець, чоловік не знав, що ця кладка свого часу була великим металевим «пірсом». А такий не міг не привабити крадіїв металу. Вони й вирвали його, частково залишивши понівечені стояки. Спочатку хтось позапихав у залишки труб віхи, але вони заважали рибалкам, і їх повикидали. Страшна  «міна уповільненої дії» поруч із кладкою чекала свою жертву.

Об те страхіття Вадим ударився носом, обличчям, щелепами і навіть зубами. Від цього всього можна було й знепритомніти! На щастя, він зумів самотужки вибратися із ставу, і за його врятування спершу взялися іллінецькі лікарі, а потім і вінницькі. Стан здоров’я чоловіка поліпшується, але чимало прикрощів залишиться назавжди.

У зв’язку з цим іллінчани пригадують ще трагічніший випадок із тутешнім водієм. Будучи родом із села Росоша Липовецького району, він любив, коли проїздив, скупатися  у близькому з дитинства ставку Білещина. Але якогось разу його тут знайшли з переламаною шиєю, чоловіка не стало. За деякими даними, хвиля принесла деревину, об яку під час пірнання він і вдарився.

Ще загадковішу історію розповів мій земляк Віктор Кривоніс. Колектив немирівських енергетиків, у якому він свого часу працював, святкового дня виїхав на Буг. Вибрали добре знайоме місце без порогів і почали пірнати. Раптом один чоловік після тривалої паузи випірнув із розбитою головою. Виявилось, вода здатна камінь не лише  точити, а й перекочувати. В тому числі – великі валуни, якщо вони круглі. Так сталося й тоді, рани довелось зашивати.

А ще пригадалося, як у дитинстві батько забороняв стрибати з монаха у колгоспному ставку, бо рибалки під час осіннього випускання мали звичку залишити поруч чотири коли, між якими натягували сітку для риби. У нашому селі обходилось без пригод, а в деяких сусідніх, пригадується, всякого траплялося.

Висновок напрошується сам собою: стрибки у воду з розгону можуть бути смертельно небезпечними.

Микола КАВУН

На знімку: Та злощасна кладкаФото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені