Конфлікт у Кирнасівці

Він спалахнув поміж місцевими мешканцями та представниками компанії «Київстар», котрі намагаються спорудити нову вежу мобільного в безпосередній близькості від житлових споруд. Це аж ніяк не подобається місцевим мешканцям. Та ще й настільки категорично, що вони через нашу газету із відкритим листом звернулись до представників місцевої влади.

«Ми, мешканці житлового масиву «Цукровий завод», що в смт Кирнасівка, звертаємося до Тульчинського міського голови Весняного В.М. та голови Тульчинської районної державної адміністрації Гаврилюка О.А. з проханням припинити будівництво базової станції мобільного зв’язку оператора «Київстар» (смт Кирнасівка, вул. Спортивна, 2а) через категоричну незгоду  з місцем її розташування.

По-перше, поряд з майбутньою вежею знаходяться: школа, дитячий садочок, стадіон, а також дитячий ігровий майданчик. А, по-друге,  на відстані менше сорока метрів від майбутньої вежі розташований двоповерховий житловий будинок. Саме тому місцеві мешканці й попросили керівництво Тульчинської дільниці  базової станції ПрАТ «Київстар» споруджувати цей об’єкт там, де б він нікому не заважав.

Що ж до самого будівництва, то, як запевняв нас представник ПрАТ «Київстар»  Юрій Боярський, воно проводиться на земельній ділянці, яка належить громадянці Світлані Григорівні Білик. Однак,  як з’ясувалось, громадянка Білик С. Г. станом на 20.07.2021р. дану  земельну ділянку не орендує, і вона не перебуває у її власності. Тому між компанією «Київстар» та вищезгаданою громадянкою не могло бути укладено жодної законної угоди, що стосувалася б використання землі.

Виникає багато запитань і щодо документів на нерухомість Білик С.Г. Оскільки працівник фірми-підрядника демонстрував нам документи в електронному вигляді, де зазначено набагато більшу площу об’єкта, ніж вказано в офіційній інформаційній довідці номер 266859287  Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Відреагувавши на нашу попередню скаргу, керівництво Тульчинської ТГ створило спеціальну комісію та, оглянувши ситуацію на місцевості, зобов’язали Білик С.Г. призупинити підготовчі будівельні роботи по встановленню вежі «Київстар» та провести реконструкцію нерухомого майна (пандуса), що було пошкоджено і частково демонтовано в ході проведених робіт, оскільки підрядник устиг викопати котлован глибиною більше двох метрів та змонтував там армосітку.

У ході консультацій в районному відділі прокуратури та у відділі житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля Тульчинської райдержадміністрації нам пояснили, що «реконструкція» в даному випадку означає «відновлення первинної форми та функції об’єкта». Тобто, викопаний котлован мали засипати землею, вкрити приблизно двадцятисантиметровим шаром бетонної суміші та відновити пошкоджений пандус. Натомість цього не лише не було зроблено, а й навпаки – котлован із армосіткою спершу залили бетоном, а потім ще й покрили смолою. Тобто, капітально підготували для подальшого монтажу вежі. От і виходить, що компанія «Київстар», розширюючи свою мережу, геть не зважає на жодні «перешкоди», такі як закон,  інтереси громадян та здоров’я людей».

Олена ГЛОБЧАСТА

та мешканці

смт Кирнасівка

Тульчинської міської ради

(близько трьох десятків підписів)

Від редакції. На жаль, подібні конфліктні ситуації непоодинокі. Однак, як об’єктивне видання, ми не стаємо ні на чий бік, а готові надати газетні шпальти і протилежній стороні суперечки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені