Напрацювання помітні, а от дітей мало…

Для поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти та культури у Краснопільській ОТГ багато зробили ще до приєднання Михайлівки, Гранова і Грузького. Тепер продовжують працювати, аби «вирівняти» ситуацію в усій громаді. Так, нещодавно виграли грантовий проєкт, що передбачає встановлення нових сучасних вікон у спортзалі Гранівської школи.

– Ще до об’єднання у нас матеріально-технічна база покращилася суттєво в усіх закладах, – розповідає начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Краснопільської сільської ради Наталя Стрижавська. – Було написано і реалізовано багато проєктів, особливо по Краснопільській школі – зробили суперовий харчоблок, красиве шкільне подвір’я з алеями, встановили біля школи ігровий майданчик, облаштували класи за вимогами «Нової української школи». Зараз робимо ремонти згідно з вимогами «НУШ» в усіх закладах.

А ще облаштували ігровий майданчик у Миткові, виграли проєкт із ремонту спортзалу в Нараївській школі… За словами Наталі Павлівни, такі корисні справи співфінансуються не лише з бюджету громади, а й за сприяння товариства «Зернопродукт МХП», Благодійного фонду «МХП – громаді», грантового конкурсу «Село: Кроки до розвитку» та народного депутата Миколи Кучера.

– Напрацювання громади за останні роки досить помітні, – продовжує пані Наталя. – Ми привозимо людей із доєднаних сіл у Краснопілку як на екскурсію – в садочок, школу, в сільську раду, на ФАПи. Вони бачать стан закладів на власні очі, і думка змінюється. Наприклад, нещодавно привозили працівників дитячого садочка з Гранова. Вони мали можливість порівняти і були вражені, що Краснопільський дитсадок – не звичайна сільська хата, а заклад, не гірший міського.

А от демографічна ситуація і, відповідно, наповненість класів учнями оптимізму не вселяє. Загалом у громаді станом на травень налічувалося 709 дітей шкільного віку та 150 дошкільнят. Навіть у чималому селі Гранів за 2020 рік народилося тільки 9 дітей, а колись у тамтешній школі було по дві паралелі класів…

Наразі у Краснопільській ТГ шість шкіл, одна з яких є опорною і має 2 філії – Митківську та Тополівську. Але прикро, коли доводиться зберігати філію лише на папері (можливо, «до кращих часів»?), бо й молодших школярів батьки вирішили возити на навчання до Краснопілки, де умови кращі.

Дитсадків у громаді теж 6, і один дошкільний підрозділ. Що стосується позашкільної освіти, то місцеві з гордістю згадують гуртки з туризму. При Краснопільській ЗОШ такий гурток веде Олександр Миронов, який залучає дітей до змагань та організовує цікаві екскурсії по Україні. А туристичним гуртком у Гранівській школі керує заступник директора з навчально-виховної роботи Наталя Уманець. Також у Гранові працює – причому на волонтерських засадах – тренер із греко-римської боротьби Микола Гук, який підготував чимало призерів. Шанують і досвідченого місцевого спортсмена-легкоатлета – вчителя фізкультури Краснопільської ЗОШ Якова Івановича Карпенка. А директор Кивачівської школи Юрій Брацюк – відомий знавець інформаційних технологій, переможець низки конкурсів…

– У галузі культури ми також звикли працювати в активному ритмі, – додає Наталя Стрижавська. – Теж покращили матеріально-технічну базу закладів, їх у нас дев’ять. Після вимушеного «простою» через карантин відновили дні села в кожному населеному пункті, проводимо заходи до професійних свят. У Краснопільському будинку культури діє народний колектив пісні і танцю, яким керує Олена Олійник. Великим професіоналом своєї справи є Валентин Косенко, завідувач клубом у Краснопілці. Під його керівництвом діє драматичний гурток, що ставить цікаві п’єси на досить високому рівні до Нового року, до 8-го Березня та інших свят.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені