Резерви економічного росту

Минулого тижня за ініціативи обласної ради у Козятині відбувся велелюдний форум «Інвестуй у Вінниччину». Це перше зібрання такого масштабу, участь у якому взяли перші керівники області, депутати обласної ради, представники дипломатичного корпусу, офісу реформ, керівники місцевого самоврядування, які затвердили Стратегію розвитку-2030, науковці Академії економічних наук України, представники закордонного і українського бізнесу.Формат заходу був спеціально розроблений, щоб активізувати діалог між територіальними громадами та українськими і закордонними інвесторами.

Як зазначалося у виступах, в умовах децентралізації одним із головних питань системного розвитку територій є активізація економічних процесів у самих громадах. Адже від кількості створених нових робочих місць та впровадження інноваційних технологій залежить добробут кожного села чи міста, регіону та країни в цілому. Саме тому створення ефективного діалогу з потенційними та існуючими інвесторами є запорукою успіху наших громад. У Вінницькій області є багато прикладів створення нових цікавих проєктів, а сама Вінницька область є одним із лідерів і з залучення інвестицій, і з розвитку.

– Обов’язковою умовою створення сприятливого бізнес-клімату є наявність енергетичних можливостей, підключення до електричних мереж та різноманітних комунікацій, – зазначив, відкриваючи форум, голова облради Вячеслав Соколовий. – Вінниччина має такі умови у більшості територіальних громад, що сприяє залученню довгострокових інвестицій у нашу економіку. Тут є потужний інвестиційний потенціал, розвинута інфраструктура і мережа навчальних закладів, які здатні готувати фахівців для будь-яких інвестиційних проєктів за індивідуальними планами.

На цьому фоні особливо вирізняється Козятин, де, крім усього, є ще й чудові логістичні можливості, адже тут знаходиться досить потужний залізничний вузол.

Під час форуму відбулось тристороннє підписання меморандуму про співпрацю між Вінницькою облрадою, облдержадміністрацією та регіональним представництвом «Південно-Західна залізниця».

Як підкреслив директор регіональної філії Артем Миронович, залізниця готова сприяти розвитку Вінниччини, він запевнив у спроможності забезпечити якісні перевезення будь-якого вантажу. Практична частина форуму поєднувала три блоки, перший з яких охоплював аналіз закордонних інвестицій та інформацію, яким чином поєднати інвестора з громадою. Зокрема, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі розповів про діяльність підприємств з польськими інвестиціями на території Вінницької, Житомирської, Хмельницької і Чернівецької областей.

– Аналізуючи товарообмін між Вінницькою, Житомирською, Хмельницькою та Чернівецькою областями і закордоном, бачимо, що із Польщею він займає перші місця. І, звісно, ми розповідаємо про потенціал Вінницької області, – зазначив він. – Водночас завдання влади – створити для бізнесу умови стабільності і передбачуваності. І це дві важливі умови для залучення інвестицій.

Другий блок – вплив інвестиційної діяльності бюджетоутворюючих підприємств на розвиток та становлення комфортних територіальних громад, третій – про реінвестиції в Україні та їхній вплив на підвищення рівня життя територіальних громад. Крім цього, відбулась презентація інвестиційного потенціалу територіальних громад та провідних підприємств-лідерів. Розглядалось також питання можливостей навчальних закладів щодо комерціалізації наукових розробок, якісної підготовки спеціалістів, яка відповідатиме вимогам перспективних інвестиційних проєктів.

Козятинський міський голова Тетяна Єрмолаєва висловила вдячність організаторам та учасникам форуму.

– Почуваємося переможцями, оскільки саме до нашого міста приїхало надзвичайно багато поважних людей, які мають ідеї, можливості і ресурси, – зазначила вона. – Козятин має чудовий потенціал і надзвичайно практичне логістичне розташування. Сподіваємось на нові інвестиційні майданчики та нових інвесторів. А також готові створити належні умови для цього, адже це сприятиме розвитку міста і добробуту наших жителів.

Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені