І ще раз про татуювання…

«Наскільки безпечні з точки зору онкологів татуювання, особливо великого розміру?»

Олег С.

Відповідає ЛОР-онколог вищої категорії ПРЦО, к. мед. наук Ігор Феджага:

– Перевірених достовірних даних про те, що татуювання можуть збільшити ризик захворіти на рак шкіри чи меланому, немає. Сам процес нанесення татуювання і дезінфікуючі засоби ніякого негативного впливу мати не можуть. Можна знайти в літературі обговорення з приводу токсичної дії фарби, яка застосовується при татуюванні. Франко-німецьке дослідження від 2017 року виявило в пігментах тату діоксид титану. В 2017 році французькі вчені поставили дослід, за яким визначили, що діоксид титану накопичується в організмі і призводить до утворення пухлин. З 1 січня 2020 року добавка повністю заборонена у Франції. В інших країнах такої заборони немає. Дослідження не показало прямого зв’язку між пігментами з діоксидом титану і ризиком виникнення раку, але вчені зробили інші висновки: тату-фарба може накопичуватися в лімфовузлах, через що вони можуть бути збільшені, чим симулювати збільшення лімфовузлів при раку.

Корейські вчені в 2015 році обстежили чоловіка, у якого злоякісні пухлини з’явилися тільки у ділянці татуювання на грудях. Лікарі вважають, що під час нанесення голка потрапила в існуючі, але непомітні ракові пухлини. Таким чином, голка рознесла їх по всій ділянці татуювання.

Описані в літературі випадки появи раку після нанесення тату не пов’язані безпосередньо із самим татуюванням. Зазвичай, у пацієнтів були передракові захворювання, для яких татуювання стало каталізатором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені