«Виходьте на світло!..»

З 1 липня 2021 року Держпраця  розпочала інспектування суб’єктів  господарювання, аби виявити неоформлених працівників. Перевірки проводять серед роботодавців з найвищим ризиком використання незадекларованої праці. У полі зору інспекторів праці ті  роботодавці, що не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

          Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежуються інспекторами праці. Особлива увага приділяється тим роботодавцям, у яких при збереженні рівня активності господарської діяльності зменшується кількість працівників після завершення інспекційних заходів. Також у полі зору працівників Держпраці ті роботодавці, що не відреагували на роз’яснення і продовжують  ухилятися від декларування найманих працівників.

          Наразі Державна служба України з питань праці проводить національну інформаційно-роз’яснювальну кампанію про переваги задекларованої праці для працівників та роботодавців під назвою «Виходь на світло».

          Даний проєкт спрямований подолати проблему недоброчесних трудових відносин між працедавцями і працівниками! Управління Держпраці у Вінницькій області активно підтримує дану інформаційну кампанію. Інспектори праці регулярно проводять інформаційно-роз’яснювальні роботи з суб’єктами господарювання, інформуючи про ризики неоформлених трудових відносин, а також з працівниками, вказуючи їм на переваги офіційного працевлаштування.

          Зокрема, на телебаченні та радіо Вінниччини активно транслюються відео- та аудіоролики з соціальною рекламою «Виходь на світло» з метою підвищення рівня обізнаності громадян про переваги задекларованої та ризики незадекларованої праці. Також на зупинках громадського транспорту м. Вінниці встановлені банери в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

          Управління Держпраці у Вінницькій області має на меті максимально поінформувати працівників, роботодавців, а також студентську молодь про те, що задекларована праця – це захищені трудові і соціальні права, гідні та безпечні умови праці, в той час коли незадекларована праця несе величезні ризики не лише для працівників, а також для роботодавців. Зокрема, неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення тощо.

          Шановні суб’єкти господарювання, Управління Держпраці  у Вінницькій області звертається до вас: своєчасно і правильно оформляйте найманих працівників, щоб не нести відповідальності за використання незадекларованої праці! А працівників закликаємо, щоб наполягали на оформленні трудових відносин, адже ви маєте право на гідні умови праці та соціальні гарантії!

Юлія БЕЛІНСЬКА,

головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ,

міжнародних зв’язків та питань

 Євроінтеграції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені