Медичний «Оскар» отримав військовий з Вінниці

9 серпня у столиці відбувся фінал конкурсу, у якому відзначали найкращих працівників медичної сфери. Відзнаками за професіоналізм і милосердя – орденом Святого Пантелеймона та однойменною медаллю – нагородили найкращих лікарів, медсестер, науковців, медичних працівників, громадських і благодійних діячів, представників духовенства з усієї України.

«Найкращим лікарем» країни став полковник медичної служби вінничанин Анатолій Ордатій, начальник клініки абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, якого висунула на нагороду ГО «Українська асоціація військової медицини». Вінницький хірург був удостоєний медичного «Оскара» – ордену Святого Пантелеймона (повідомляє АрміяInform).

– Анатолій Ордатій – справжній військовий лікар, хоч би як пафосно це не звучало для декого. У найважчі дні літа 2014-го він проводив транспортування важкопоранених із таких ділянок району ведення бойових дій, з яких вибратися було майже неможливо. Коли вертольоти з медиками на борту вилітали в ці бойові позиційні, ми їх хрестили й казали: «Боже, допоможи», щоб вони повернулись, – прокоментував нагородження член ГО УАВМ Сергій Стецюра, начальник лікувально-медичної групи, лікар-методист ВМКЦ ЦР.

Окрім пана Ордатія, відзнаки отримали ще 11 медичних працівників. Цьогоріч  на нагороди орден Святого Пантелеймона і медаль Святого Пантелеймона претендували майже дві сотні кандидатів.

Зазначимо, що даний орден – громадська відзнака, яка присуджується ще з 2009 року. Цьогоріч орден присуджувався у номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «Найкращий управлінець в охороні здоров’я» та «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я». Відзнака «Хрест Пантелеймона Цілителя» запроваджена Міністерством охорони здоров’я та погоджена і благословенна предстоятелями трьох найбільших християнських церков України.  Для іноземців передбачили вручення ордена «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України», а молодь (до 35 років) змагалася у здобутті медалі Святого Пантелеймона. До однойменних ордена й медалі додавалася грошова винагорода у 100 та 50 тис. гривень відповідно.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Фото Ukrinform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені