Дівчина із «залізними руками»

Так у Бершадській громаді кажуть про Мар’яну Пастух із П’ятківки, котра вже кілька років небезуспішно займається армспортом.

Мар’яна з дитинства любить спорт, має сильні руки. На заняття рукоборством надихнув її старший брат Дмитро, призер Європи, неодноразовий чемпіон України з армреслінгу.

– Якось брат привіз із змагань першу медаль, – розповідає Мар’яна. – У нього і в мене було стільки позитивних емоцій! От тоді і я теж захотіла займатися цим видом спорту. Досі пам’ятаю, як три роки тому вперше поїхала в Бершадь на тренування. Наступного разу я вже займалася під керівництвом досвідченої спортсменки Оксани Дяченко. Відтоді, можна сказати, і почався мій шлях у спорт.

Вже того року юна спортсменка у Козятині на чемпіонаті області з армспорту виборола два другі місця. Брала участь у районних та інших змаганнях, а потім була пауза, пов’язана з карантинними обмеженнями. Торік Мар’яна Пастух знову успішно виступила на чемпіонаті області. До тренувань обдарованої спортсменки долучився й президент Вінницької обласної федерації армспорту Микола Торохтій. Він запропонував їй взяти участь у Чемпіонаті України з армспорту серед ветеранів та дорослих, який проходив у березні нинішнього року на Тернопільщині. Мар’яна у ваговій категорії до 70 кілограмів показала достойний результат, виборовши бронзову нагороду серед дорослих. Це був надзвичайний успіх талановитої дівчини із сільської глибинки.

Наступним випробуванням для неї став Чемпіонат України з армспорту серед молоді, юнаків та юніорів, який відбувся у квітні в Полтаві. Але і на цих престижних всеукраїнських змаганнях Мар’яна Пастух виборола дві золоті медалі і стала абсолютною чемпіонкою у своїй ваговій категорії як на праву, так і на ліву руки серед юніорів до 18 років. Завдяки цьому вона потрапила до складу збірної команди України і восени представлятиме нашу країну на чемпіонатах Європи та світу.

Вірить у свою вихованку і неодноразова призерка Чемпіонату світу, чемпіонка Європи, України з армспорту Оксана Дяченко.

– Мар’яна – перспективна спортсменка, – стверджує Оксана Олексіївна. – У неї неабияка сила волі та наполегливість, вона за короткий термін досягла вагомих успіхів і стала абсолютною чемпіонкою України, показавши всю свою міць і прагнення до перемоги. Це не випадковість, це результат її наполегливих тренувань.

Кандидат у майстри спорту з армреслінгу Мар’яна Пастух мріє перемагати й на міжнародних змаганнях, стати майстром спорту. Нині вона – одинадцятикласниця П’ятківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, вчиться добре. Із вибором майбутньої професії вже визначилася – нарік після закінчення школи подаватиме документи до Національної академії Державної прикордонної служби України, де навчається її брат Дмитро. Заняття спортом, переконана дівчина, неодмінно допоможуть їй у військовій службі.

Щиро сподіваємося, що скарбничка нагород Мар’яни Пастух щоразу поповнюватиметься, і вона завжди радуватиме земляків своїми успіхами і перемогами.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ

На знімку: абсолютна чемпіонка України з армреслінгу Мар’яна Пастух (праворуч) зі своєю наставницею Оксаною Дяченко.

Фото автора

Бершадська міська територіальна громада 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені