ТУРБОТИ САДОВІ

«У серпні в мужика три турботи: і косити, і орати, і сіяти» – говорили у давнину. Адже і наприкінці літа присадибна ділянка потребує уваги, турботи і догляду.

Саме зараз треба прищипнути верхівки томатів і перців. Якщо на кущах є квіти, видаліть їх. Це допоможе  овочами дозріти. Така процедура перерозподілить всі сили рослини на дозрівання плодів. У динь і кавунів прищипніть батоги, видаліть зайве листя, яке закриває сонце. Цибулю-порей і селеру підгорніть, так біла частина стебла у цибулі і коріння у селери будуть з ніжним і делікатним смаком. Квасолю за тиждень до збору врожаю не поливайте, щоб зерна легше відокремилися від стручка.

Також треба своєчасно і правильно збирати врожай. Щедрий серпень трудиться, не покладаючи рук, обдаровуючи нас помідорами і перцем, баклажанами і капустою, яблуками та грушами, ягодами і всім тим, що так дбайливо ви вирощували. Тепер важливо зібрати урожай свіжим і неушкодженим, щоб зберегти плоди якомога довше. Яблука і груші не обтрушуйте з дерева, а зривайте спеціальним пристосуванням з чашею і довгою ручкою. На зберігання кладіть тільки цілі плоди, без пошкоджень комахами. Деякі сорти вимагають дозрівання вже при зберіганні, такі потрібно збирати недостиглими. Томати для домашнього вжитку збирайте в повній зрілості, обережно зриваючи їх з куща. Якщо є небезпека різкого похолодання чи ви надовго їдете з дачі, зірвіть їх бурими і розкладіть в теплому місці – через кілька днів вони почервоніють. Кабачки, патисони та огірки важливо не перетримати на грядці. Зривайте їх якомога частіше, щоб смак залишався ніжним, а м’якоть – хрусткою.

Зараз також можна розсадити загущені кущі малини. У рослини, яку ви зібралися пересадити, обріжте стебло, залишивши 2-3 міжвузля від землі. Обережно викопайте її, намагаючись не пошкодити кореневу систему. Посадіть в підготовлений ґрунт і рясно полийте. Важливо підтримувати ґрунт вологим, поки рослина не приживеться.

Також варто регулярно косити траву. Зрізайте її і між деревами у аду – так ваш урожай яблук і груш не загубиться в заростях. Скошену траву можна розкластиу як мульчу або ж відправте її в компостну яму.

А ще не забудьте про газон. Ваші галявини вірно служили все літо, радуючи м’яким килимом і рідних, і друзів, і домашніх вихованців. Швидше за все, до кінця сезону на газоні утворилися лисини – десь через недостатній полив, десь через надмірне навантаження. Серпень з короткими днями – ідеальний час для проростання насіння трав. Підсійте травосуміш на оголені місця і добре пролийте водою.

А ще варто поділити  і пересадити багаторічні рослини квітів. Підгодуйте їх, зберіть насіння однорічних і багаторічних – ехінацеї, люпину, льону, ромашок і всього красивого, що радувало вас цього літа. Збережіть бульбоцибулини

Як бачите, справ дуже багато, і всі вони необхідні саду і городу. Довіртеся своїй інтуїції, прислухайтесь і придивляйтесь до рослин – і вони віддячать вам щедрим урожаєм, ароматами стиглих плодів, яскравими кольорами квітів уже майбутнього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені