Банки – добре, а «Укрпошта» – краще,

або Як пенсіонерам знову перейти на обслуговування в «Укрпошті»?

Чи отримає пенсіонер наступну пенсію в «Укрпошті»? І чи потрібно тим пенсіонерам, які отримують пенсію через «Укрпошту», писати заяви до Пенсійного фонду? І що необхідно зробити тим, хто вже встиг оформити документи на обслуговування у банках, однак знову хоче повернутися до «Укрпошти»?..

Такі питання наразі виникають у пенсіонерів після рішення Кабміну, яким скасоване обов’язкове переведення з 1 вересня поточного року виплати пенсії та соціальної допомоги на картки у банках. Цю ініціативу відклали на два роки (до 1 січня 2023 р.) через неготовність банківської інфраструктури до надання такого виду фінансових послуг цій категорії громадян.

Отож, щоб пенсіонери змогли зручно повернутися до обслуговування в «Укрпошту» і отримувати там пенсію, національний поштовий оператор всі витрати на пересилання рекомендованого листа до ПФУ із заявою бере на себе. «Укрпошті» важливий комфорт і здоров’я літніх людей, аби вони зайвий раз не наражалися на небезпеку захворіти в період карантину і не витрачали додаткові кошти на транспорт, їдучи із заявою до установи  ПФУ в найближчому райцентрі.

Що ж необхідно виконати, аби листоноша знову приносив пенсію додому, або пенсіонер її отримував у поштовому відділенні?

 Розповідаємо покроково, кому потрібно писати заяви до Пенсійного фонду, щоб відновити отримання пенсії в «Укрпошті»: які документи необхідні та як їх направити до установ Пенсійного фонду.

Так-от, тим пенсіонерам, хто перевівся на виплату пенсії на банківську картку, а зараз має бажання повернутися до «Укрпошти», треба звернутись до листоноші чи поштового відділення. Там допоможуть оформити заяву щодо переведення виплати пенсії в «Укрпошту», яка доставить безкоштовно заяву та потрібні документи в установи Пенсійного фонду. І там вже автоматично відбудеться переведення пенсіонера із однієї установи в іншу. Після цього пенсіонеру кошти знову буде доставляти листоноша безпосередньо додому, або він їх отримає у поштовому відділенні.

Які ж документи потрібно відправити до Пенсійного фонду?

– заповнену заяву на переведення пенсії/соціальної допомоги,

– копії сторінок паспорту (на кожній сторінці: особистий підпис, позначка «згідно з оригіналом», ПІБ заявника та дата (має співпадати з датою, зазначеною в заяві на переведення пенсії)).

Пенсіонер передає вже заклеєний лист та попереджає поштаря, що в полі «особливі відмітки» листоноша має зазначити «Заява на переведення пенсії/допомоги».

Скільки часу «Укрпошта» буде безкоштовно пересилати до Пенсійного фонду заяви про виплати пенсії?

Укрпошта з 1 липня по 31 грудня 2021 року безкоштовно надсилає до ПФУ листи пенсіонерів із заявами на переведення виплат пенсії чи соціальної допомоги до національного поштового оператора. Пакет документів надсилатиметься за акційним тарифом 0 грн рекомендованими відправленнями на адреси Пенсійного фонду України та управлінь соціального захисту населення. Відправник сплачує лише вартість конверту. Скористатися цією акцією можуть пенсіонери та отримувачі інших грошових соціальних виплат, які мають пенсійне посвідчення.

Чи потрібно писати якісь заяви тим пенсіонерам, які зараз отримують пенсії в «Укрпошті»?

Ні. Все залишається без змін. Якщо пенсіонер отримує пенсію в «Укрпошті», то йому її або ж принесе листоноша, або він зможе прийти за виплатою у поштове відділення. Тобто для цих пенсіонерів нічого не змінюється – вони як отримували, так і продовжують отримувати пенсію в «Укрпошті».

Хто платить за доставку пенсії? ПФ чи пенсіонер?

Для пенсіонера доставка пенсії «Укрпоштою» є безкоштовною. Він нічого додатково не сплачує. Вартість послуги доставки пенсії оплачує держава, а саме Пенсійний фонд України, з яким національний поштовий оператор має відповідну угоду.

Підсумовуючи, зауважимо, що пенсіонер сам визначає, де буде отримувати пенсію — у відділенні «Укрпошти» (доставить листоноша) чи у банку на платіжну картку, написавши відповідну заяву про вибір місця отримання пенсії до Пенсійного фонду України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені