Його величності борщу присвячується…

Саме цій автентичній українській страві був приурочений однойменний фестиваль, який відбувся в Кивачівці, Краснопільської територіальної громади, на День села. Фестиваль борщу – це не просто народне свято, а й змагання місцевих господинь у приготуванні найсмачнішої першої страви.

Цьогоріч за титул «майстра з борщу» змагались кухарі місцевої школи, дитячого садка та господині із Цвіліхівки. Правду кажуть – скільки господинь, стільки й борщів, щоправда, особливо смачним, за результатами незалежного журі, став борщ «Козацький» від Кивачівської загальноосвітньої школи.

Доки все пеклося й варилося, на центральній площі села відбувалося феєричне дійство – Кивачівка приймала гостей, делегації з усіх старостатів з їх творчими колективами.

Зі вступним словом до присутніх звернулася голова Краснопільської територіальної громади Катерина Романенко, адже Кивачівка була в числі тих сіл, які заклали основу об’єднаній громаді ще на першому етапі реформи децентралізації. Вітав кивачівців та гостей свята регіональний директор Гайсинського виробничого підрозділу ПрАТ «Зернопродукт МХП» Сергій Цимбалюк. Найщиріші побажання від імені старост громади висловила староста Михайлівського старостату Валентина Топочканова. І кожна делегація вітала Кивачівського старосту Михайла Ставничого запашним короваєм. 

Квітами, подарунками та музичними вітаннями віншували в цей день старійшин села: О. Кириченка (95 років), О. Левченка (94 роки), Н. Рябошапку (94 роки), О. Олійника (90 років), О. Куцак (90 років). Особливі слова вдячності за материнську жертовність лунали на адресу В. Кириченко – багатодітної матері, яка народила і виховала дев’ятеро дітей, має 25 онуків і 2 правнуків.  З теплотою згадали і подружні пари Вдовиків, Коваленків, Лебедів, які цьогоріч відзначають «золотий» ювілей свого подружнього життя. 
Саме в День села Кивачівка мала двох іменинників: 82 роки виповнилося Володимиру Цимбалу і 8 років – Яні Притуляк. 

З часу останнього Дня села в Кивачівці народилося дев’ятеро діток – Матвійко Міщенко, Артемко Омельченко, Матвійко Конопацький,  Єлизаветочка Тороп, Златославочка Крошко, Марійка Марчук, Діаночка Притула, Мирославка Стоян, Аделіночка Конопацька. Всі вони отримали подарунки на згадку про свій перший День села.

По-особливому тепло вітали односельчани й свою листоношу – Надію Бондар, котра цьогоріч святкує подвійний ювілей – власне 60-річчя та 10 років роботи на посаді листоноші.

У кожному куточку цього людного дійства відчувалась велика праця усіх, хто безпосередньо долучився до його організації й підготовки, та великого кола благодійників, котрі зробили все, аби свято стало цікавим і для найменших жителів села, і для молоді, і для людей поважного віку. Тож голова громади Катерина Романенко висловила особисту подяку: ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Теплик-Агро», СФГ М. Пастушенка, депутату Кивачівського старостинського округу Т. Пастушенко, приватному підприємцю В. Лозоватому, директору Кивачівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ю.Брацюку, завідувачці ДНЗ «Сонечко» А.Москаленко, завідувачці Кивачівського ФАПу Л. Неволі.

По завершенні фестивалю було щедре, гостинне частування борщем, юшкою, шурпою, смаженою картоплею, шашликами, пампушками, коржами та безліччю солодких смаколиків. Найбільше вразили різноманіттям страв, подачею та згуртованістю цвіліхівські господині, які вміли й приготувати, й припросити гостей до столу. Свято борщу тривало до пізнього вечора, а мелодії духового оркестру неабияк потішили старше покоління громади, змусивши поринути спогадами в роки своєї юності.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені