Свято єдності, пісень та жартів

У Пологівському старостинському окрузі Теплицької громади відбувся яскравий фестиваль народної творчості «Пологівські обереги».

Кілька років тому це свято започаткували як районне і проводили його до Дня Конституції. Минулоріч трапився «прогул» через коронавірусні обмеження, а цього року фестиваль провели в межах Теплицької громади, участь у ньому взяли місцеві жителі, аматорські фольклорні колективи з населених пунктів Тепличчини, були також гості з сусіднього села М’якохід, з Вінниці та навіть зі столиці.

Присутніх вітали селищний голова Руслан Трамбовецький та староста Пологівського старостинського округу Ольга Шевченко. Спеціальним гостем фестивалю став артист із Києва – уродженець Пологів Сергій Дяченко, лауреат міжнародних конкурсів, соліст академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України.

Гучні овації публіки лунали і на адресу пані старости, яка під час свята очолила «парад вулиць», їдучи на велосипеді. До речі, фотозона з велосипедом, мальовничі пейзажі з оригінальним ландшафтним дизайном є привабливими родзинками старостинського округу, до якого належать Пологи і Лозовата.

– Лейтмотивом свята ми обрали гасло «Єднаймося, бо ми єдині!», адже воно дуже добре підходить для нашої молодої Теплицької селищної громади. Більше місяця готувалися, щоб провести фестиваль на високому рівні, – каже Ольга Яківна. – Основну організаційну роботу взяли на себе керівник Пологівського будинку культури Тетяна Прісняк та аматорський ансамбль «Слупичка». Фактично, сценарій писали всім селом, усі вболівали і брали активну участь. Оскільки народ у нас співочий і веселий, то в основі свята були пісня, жарти і сміх. Організували тематичні локації, на яких можна було сфотографуватися, поспілкуватися, гарно провести час. Наприклад, наша школа зробила чудову локацію «Чайна церемонія», де пригощали людей чаєм і випічкою. Після концерту були народні гуляння за участі аматорського духового оркестру з села Саша, люди танцювали, веселилися, пригощалися кашею.

Однією з цікавинок фестивалю була і мальовнича карта Теплицької громади, яку пологівчани виклали з овочів, фруктів та ягід. Усім припали до смаку і пісні, й гумористичні сценки, і вироби народних майстрів, частування, запашний трав’яний чай, атракціони для дітей тощо.

Розповівши про «Пологівські обереги», староста Ольга Шевченко поділилась іще одним цікавим задумом: у Пологах мріють перетворити старовинний збережений млин на музей і зону відпочинку, де б мололи борошно, пекли хліб і пригощали відвідувачів свіжою випічкою. Звісно, для реалізації такої ідеї потрібні значні зусилля, час і ресурси, зокрема грантова та меценатська підтримка.

Юрій СЕГЕДА

Фото з сайту Теплицької селищної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені