Ті, що рятують з вогню та води…

Професія рятівника важка і небезпечна. Вона об’єднує відважних і самовідданих людей, які першими реагують на сигнали біди і готові щомиті прийти на допомогу і захистити від природних та техногенних лих. Про будні рятувальників Бершадської міської територіальної громади розповідає начальник Державної пожежно-рятувальної частини №16, майор служби цивільного захисту Олександр Козир (на знімку).

– Окрім нашої частини, у Бершадській міській територіальній громаді функціонують місцеві підрозділи пожежної охорони у Баланівці і Голдашівці, які утримуються коштом міської ради, – розповідає Олександр Володимирович. – Це, звісно, суттєва допомога, особливо на початкових стадіях пожежі. У Джулинській територіальній громаді діють добровільно-пожежні дружини, які теж залучаються до гасіння пожеж. Там незабаром буде створено центр безпеки, у структурі якого передбачається і пожежно-рятувальний підрозділ. Усе необхідне для виконання завдань у нас є. На початку нинішнього року ми отримали новий сучасний пожежний автомобіль АЦ-4–60, маємо ще два (на базі ЗІЛ), а також спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль IVECO легкого типу.

 З початку року особовим складом частини було здійснено понад пів сотні виїздів на пожежі та загорання. Більшість із них траплялися у сільській місцевості, серед основних причин – людський фактор. На жаль, за вісім місяців внаслідок пожеж загинуло шість осіб.

– Звісно, пожежам легше запобігти, ніж гасити вогонь і боротися з наслідками, – продовжує розповідь Олександр Козир. – Адже ситуації бувають різні, часто з ризиком для життя. Так, в одному із сіл гасили пожежу у будинку, в якому знаходився балон із газом. Довелося особисто разом із бійцем підрозділу виносити його із будівлі, вживати усіх необхідних заходів, щоб не сталося вибуху. Великий ризик був і коли гасили джип, що загорівся на дорозі. І таких випадків чимало. Щоб зменшити кількість пожеж, постійно проводимо роз’яснювальну роботу з дотримання правил пожежної безпеки.

Звичайно, рятувальники не лише борються із вогняною стихією, а й ліквідовують наслідки інших надзвичайних ситуацій.З початку року підрозділи цієї частини вже більше сорока разів виїжджали для проведення аварійно-рятувальних робіт. Рятувальникам доводилося діставати потерпілих із води, проводити пошукові роботи, ліквідовувати наслідки підтоплення, буревію тощо. До речі, цьогоріч  на Бершадщині на водоймах загинули чотири особи.

Лиха наробила і негода. Так, у М’якоході після тривалих сильних дощів річка вийшла з берегів, внаслідок чого було затоплено понад два гектари городів. Щоб понизити рівень води, бійці ДПРЧ №16 разом з іншими працівниками виконували весь комплекс необхідних у таких випадках робіт. З наслідками підтоплення у Михайлівці, Романівці, Лісничому, Голдашівці боролися працівники підрозділу місцевої пожежної охорони. Великих збитків завдали шквальні пориви вітру і дощ у Сумівці і Кошаринцях. В одному із будинків води було вище колін, тож відкачували її. Чимало було повалених дерев, обривів ліній електропередач. Рятувальники разом із працівниками місцевих агропідприємств оперативно розчистили дороги від гілля, намулу. На лісничанському шляху теж було повалено вісім дерев, які перекрили проїжджу частину. Їх також було прибрано.

Час від часу при проведенні робіт у землі виявляють смертоносні знахідки. Однак на Бершадщині вибухонебезпечних предметів цього року не виявляли. Торік же знаходили біля села Яланець 152-міліметрові авіабомби, інші боєприпаси часів Другої світової війни. Фахівці піротехнічної групи загону спеціального призначення управління ДСНС знешкодили їх в установленому порядку.

Наразі особовий склад частини завершує реконструкцію адміністративного корпусу з добудовою, яка ведеться вже три роки. Місцевою владою на це було спрямовано понад два з половиною мільйони гривень. Допомогу надають і підприємства, фермерські господарства. У вільний від служби час до робіт на будівництві залучаються й працівники. Колектив прагне якнайшвидше перебратися в нове приміщення, щоб продовжити реконструкцію будівлі на першому поверсі.

Напередодні професійного свята, яке в Україні відзначається щороку 17 вересня, рятувальники згадують і вітають Олександра Гончарука, Дмитра Білодіда, Віктора Десяка, Сергія Красільнікова, Григорія Бесідовського, Івана Швеця, Володимира Моргуна та інших ветеранів.

Побажаймо ж усім рятівникам і їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя, наснаги, витримки та подальших успіхів в ім’я миру, спокою та безпеки наших громадян.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ

Фото автора

Бершадська міська територіальна громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені