Анатолій Бондар: «Відповідальність за роботу держлісгоспу несе його директор»

Днями відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому підбили підсумки роботи вінницьких лісівників за 8 місяців поточного року. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар, відкриваючи колегію, подякував за плідну роботу трудовим колективам усіх підприємств лісового господарства області. Лейтмотивом в аналізі роботи держлісгоспів стали питання трудової, виконавчої та фінансової дисципліни, збереження життя, здоров’я персоналу, підвищення зарплати працівників лісового господарства та підтримка ветеранів праці.

Пан Бондар наголосив на тому, що пояснення директорів держлісгоспів щодо виявлених недоліків у роботі їхніх підлеглих не прийматимуться, а будуть покладені на персональну відповідальність самих керівників лісогосподарських підприємств. Робота кожного директора буде оцінюватися відповідно до того, наскільки ефективно держлісгосп використовує деревину, водні, земельні ресурси, рекреаційні можливості, як займається теплично-парниковим господарством, побічним користуванням та реалізацією посадкового матеріалу.

Очільник лісників області в черговий раз акцентував увагу учасників колегії на проведених заходах щодо збереження та відтворення лісів з висадкою 1 млрд дерев за 3 роки та створення 1 млн га нових лісів за 10 років. Вінницьким обласним управлінням розроблена «Програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області до 2025 року». Нею передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. Для забезпечення екологічної рівноваги території та досягнення оптимального рівня лісистості (15%) необхідно створити не менше 30 тис. га нових лісів.

На даний час запропоновано два шляхи реалізації державної екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України»: створення лісогосподарськими підприємствами нових лісів на землях територіальних громад на договірних умовах та за кошти місцевого чи державного бюджету. Лісогосподарським підприємствам для подальшого створення нових лісів віддаватимуть у постійне користування малопродуктивні та деградовані землі. Під час реалізації даної екологічної ініціативи найперше враховували інтереси ТГ зі створення нових робочих місць.

Анатолій Омелянович висловив переконання, що в умовах децентралізації разом із керівництвом області, територіальними громадами  та лісівниками буде зроблено все необхідне для збільшення лісистості Вінниччини. Адже лісове господарство нині знаходиться в центрі уваги Президента України, КМУ, Верховної Ради, громадськості.

Така спільна робота допоможе успішній реалізації започаткованого стратегічного курсу: збільшення лісистості області до оптимального рівня, підвищення продуктивності дубових лісів та збагачення їх породного складу. Тому в діалозі з головами територіальних громад задіяні всі: начальник управління, його заступники, директори, головні лісничі та прості лісівники.

Лісники області, прекрасно розуміючи непросте фінансове становище держави, намагаються самостійно заробляти кошти і вкладати їх у створення державних лісів. Зазначимо, що за 8 місяців обсяг виручки від реалізації виробленої ними продукції склав 544 млн грн.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені