Чечельницькою громадою керує цілеспрямована жінка

Палісіка Світлана Андріївна народилася 20 травня 1971 року в селі Вербка Чечельницького району Вінницької області. Навчалась у Чечельницькій середній школі №1. Здобула вищу освіту в Ізмаїльському педагогічному інституті. Пройшла цікавий трудовий шлях: працювала у Вербській середній школі вчителем іноземної мови, а з 2003 по 2015 роки була завідувачем дитсадка «Калинка». Світлана Палісіка з 2015 року є головою Чечельницької селищної територіальної громади. Обрана вдруге. І люди не помилилися. Це розумієш одразу, тільки-но починаєш розмову з цим керівником. Світлана Андріївна досконало знає все, що стосується її компетенції. І знає проблеми не лише кожного з дев’яти старостинських округів, які входять до Чечельницької селищної громади, а також кожної вулиці та кожної родини.

– Яка найцінніша людська риса для вас? – запитую у Світлани Палісіки.

– Найціннішою рисою вважаю порядність. Це дуже багатогранне поняття. Порядні люди відповідають за наслідки своїх вчинків, вони думають не тільки про себе, а й про інших, чесні та поважають людей.

Природа заклала два найголовніші інстинкти, які рухають людство – материнство і збереження роду. Заради збереження, охорони своєї дитини від різних ворогів, заради миру жінка здатна здолати все. Вона може бути терплячою, толерантною, йти на компроміси, боротися, вмовляти, переконувати, наполягати. Ці інстинкти подаровані жінці природою і Богом, а її внутрішнє світло оберігає і перетворює наш світ на краще. І саме ці якості: толерантність, вміння піти на компроміс – надзвичайно важливі у роботі, особливо коли тебе на неї обирають. Навіть від однієї людини залежить дуже багато. І один крок здатен змінити реальність, – переконана Світлана Андріївна.

На жаль, живемо в такий час, коли жодна людина, зокрема й при владних повноваженнях, не застрахована від бруду, який може вилитися на неї в будь-який момент. При такій ситуації про довіру говорити складно. Буду намагатися змінювати ставлення до влади – вона має бути максимально доступною для людини, але й захищеною. Знаю, що на цій посаді треба не просто багато працювати, а викладатися на повну силу. Саме це роблю і буду робити.

«Найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості» – таке моє життєве кредо. Не можна зраджувати своєму внутрішньому «я», котре заклали батьки, тому намагаюся бути собою і не відступати від своїх внутрішніх переконань.

– У чому полягає суть стилю вашої роботи як посадовця?

– Задовольнити потреби людини, котра звертається з проханням до голови громади. На перший погляд, здається, що це дуже просто. І, справді, зовсім нескладно, якщо ти компетентний керівник і досконало володієш ситуацією. Пообіцяла – зробила. Кожного слід поважати!

– Які головні завдання ставите перед собою?

– Звичайно, буду надалі працювати в тих напрямках, у яких працювала протягом останніх років. А саме: підтримувати розвиток комунальної галузі, культурного дозвілля, спортивного життя, співпраці з громадськими осередками, підвищення розвитку культури та освіти, благоустрою. Обов’язково потрібно брати участь у грантах для громад, завдяки чому можна будувати дороги та вирішувати інші проблеми. Переконана, що залучення коштів у громаду через участь у проєктах – це один із важливих кроків їх виживання. Не виключаю, що життя вноситиме свої корективи та ставитиме нові завдання, проте всі мої кроки будуть направлені на покращення життя людей.

Уже 8 місяців ми живемо однією громадою. Перехідний період децентралізації важкий, тому нам вкрай потрібне терпіння. Я теж хочу швидких змін і завжди кажу, що наводити лад у власній хаті ми маємо самі. Сподіваюсь на розуміння і підтримку, а у відповідь завжди готова підставити плече. Усі жителі нашої Чечельницької громади мають також розуміти свою відповідальність і дбати, щоб громада не закидалась сміттям і не заростала бур’янами.

Раджу всім: менше песимізму. Я вірю в зміни на краще і докладу до цього максимум зусиль.

Спілкувалась Тетяна ДАНІЛЬЦЕВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені