Городківка дзвеніла співами й музикою,

а місцеві господарі частували всіх рибною юшкою, салом та ковбасою

Городківка підготувалась до свята ретельно та зі знанням справи. Від яскравих кульок, стрічок, квітів, розпису й малюнків «ожила» та по- святковому причепурилася центральна площа біля селищної ради та будинку культури. Воно й не дивно, адже кожне подільське село має свою історію і свій, якщо хочете, «характер». А «характер» у Городківки гонористий, з перцем. Так що хоч-не-хоч, а перед численними гостями слід тримати марку.

По-перше, Городківка доволі велика за розмірами. Наразі тут мешкає більше 6 тисяч осіб. Крім цього, село має аж 92 вулиці загальною довжиною 180 км (до Вінниці – 120) та розділене на п’ять мікрорайонів. У Городківці довгий час жив і працював відомий музикант, заслужений працівник культури України, кавалер ордена Трудового Червоного прапора, засновник місцевого духового оркестру Іван Вікторович Мазуркевич, чиє ім’я добре відоме всім музикантам України.

Духовий оркестр, який він створив, упродовж багатьох років був найкращим не тільки на Вінниччині, а й далеко за її межами.

Під керівництвом Мазуркевича оркестр здобув чимало перемог на всесоюзних, республіканських та обласних фестивалях і конкурсах. До складу оркестру входять різні за спеціальностями, талановиті жителі Городківки. Колектив неодноразово було нагороджено золотими медалями, Почесною грамотою Верховної Ради УРСР, різноманітними дипломами і подяками. 1965 року за високий рівень виконавської майстерності та активну творчу діяльність оркестру було присвоєно почесне звання «Народний аматорський».

Сьогодні ним керує талановитий музикант, молодший син Івана Мазуркевича, Віктор. У 2009 році в Городківці на базі знаменитого оркестру було започатковане обласне свято духової музики «Сурми Поділля» ім. Івана Мазуркевича. До участі у святі запрошуються як професійні, так і кращі аматорські духові оркестри різних областей України. Тому саме із вшанування його пам’яті і вдячності маестро за музикальну науку свято духової музики розпочалося з вулиці його імені. А потім жителі села під звуки духового оркестру вирушили впорядкованими вулицями у центр, де й розпочалося обласне свято «Сурми Поділля». Епіцентром подій стала центральна площа, яку обрамлювали гарно вбрані світлиці сільських громад.

 Уявіть картину: з усіх усюд сюди сходяться люди, прибувають автобуси, з яких виходять гості-музиканти. Лунає музика, чутно сміх і веселі розмови. І всьому цьому дає лад Олена Іванівна Резнік – голова територіальної громади.

Людський гомін перекриває музика сільського духового оркестру під керівництвом Віктора Мазуркевича. А люди все йдуть і йдуть звідусіль. Ще б пак, не щодня в село одразу з’їжджається така кількість духових оркестрів.

– Для нас усіх сьогодні бути тут – це велике свято, – сказала перед початком дійства староста села Джугастра Людмила Новаленко.

І дійсно, атмосфера була справді святкова. Особливо відзначились представники сільських світлиць із Вербки, Вільшанки, Високої Греблі, Джугастри, Дахталії, Савчиного, Мар’янівки, Кісниці, Гарячківки, котрі пригощали присутніх різними смаколиками. На столах, застелених вишитими рушниками, красувалися гаряча домашня ковбаса, сало, рибна юшка і, як годиться, медовуха з перцем. Крім відомих усім делікатесів, таких як деруни, вареники з картоплею і сиром, пиріжки, учасники свята відкривали для себе ще й усілякі запіканки з грибами, з м’ясом і всякою всячиною…

А тим часом один оркестр змінював інший, так що музика лилась без перерви. І ось ведучі Олена Скрипник та Сергій Багдя оголошують, що свято на честь Івана Вікторовича Мазуркевича відкрито.  До участі в ньому запрошені професійні та кращі аматорські духові оркестри  нашої області.

Це військовий духовий оркестр Національної гвардії України з м.Калинівки (головний диригент Олександр Молошнюк), народний духовий оркестр Тульчинського фахового коледжу культури (керівник Андрій Михальченко), народний аматорський духовий оркестр центру культури і дозвілля Крижопільської селищної ради (керівник Юрій Ошовський), інструментальний ансамбль «Експромт» Городківської ДМШ (керівник Іван Гижко), народний аматорський духовий оркестр Флоринського СБК Бершадської міської ради (керівник Олександр Дунаєвський), естрадний оркестр Тульчинського фахового коледжу культури (керівник Ростислав Козак), духовий оркестр Городківського СБК (керівник Віктор Мазуркевич), Гайсинського БК (керівник Микола Бондар), ансамбль весільних музик «Аколада» Качківського СБК Ямпільської міської ради (керівник Віталій Степанчук), ансамбль духових інструментів «Подоляни» Новогребельського СБК Чечельницької селищної громади (керівник Володимир Балановський), інструментальний ансамбль «Заграй» Сосонського СБК Стрижавської ТГ (керівник Віктор Ковальчук), зразковий аматорський духовий оркестр Крижопільської ДМШ (керівник Юрій Ошовський), духовий оркестр м.Бершадь (керівник Іван Мазуркевич), духовий оркестр с.Вербка Чечельницької селищної громади та муніципальний естрадний оркестр парку культури відпочинку і спорту «Прометей» Ладижинської міської ради (керівник Віктор Недзельський).

Перед учасниками свята та гостями з короткою промовою виступила голова Городківської територіальної громади Олена Резнік, яка сказала, що городківчани представили своє село на святі як багатонаціональну спільноту. Вона щиро подякувала усім мешканцям сіл, старостам, які представили велику громаду на святі, а також культпрацівникам, котрі підготували чудову концертну програму.

– Спасибі всім, хто завітав до нашого села. Приїжджайте ще, будете дорогими гостями, – зазначила вона.

Крім цього, на святі були присутні представники обласного будинку народної творчості та обласного управління культури, керівники територіальних громад, голова Тульчинської райдержадміністрації Олександр Гаврилюк, який також привітав присутніх з непересічною культурною подією.

– Про таке духове оркестрове свято я мріяв давно, – зізнався керівник знаменитого духового оркестру ім. Івана Мазуркевича, його син Віктор Мазуркевич. – Спасибі усім людям, моя праця, моє старання гідно оцінені.

Що ж, мабуть, саме такий вигляд і має слава, на яку заслуговують музичні таланти. Тож нехай ще довго та яскраво грають «Сурми Поділля», звеселяючи наш Подільський край.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Городківська громада

Тульчинський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені