Трохи екзотики на зиму

Упевнені, що полички ваших комор і погребів вже заповнили консервовані овочі та фрукти, які ви приготували за улюбленими рецептами. У кожній родині їх безліч, і всі вони перевірені роками. А може у вас залишилось натхнення приготувати щось «із витребеньками», додавши трохи екзотики до звичайних представників садів та городів? Приміром, ви не знаєте, куди подіти кислуватий виноград з дачі, бо не робите домашнього вина, а достиглі грона пропадають? Тоді скористайтеся сьогоднішніми рецептами і потіште рідних маринованим виноградом чи виноградом зі смаком оливок.  Маринований виноград готується без стерилізації, буквально за 10 хвилин. Взимку його можна подавати як закуску, готувати з ним бутерброди або салати, він відмінно поєднується з м’ясом, вином і сиром. Виноград можна вибрати будь-якого сорту і кольору, головне, щоб ягідки були щільними. Заготовлений на зиму виноград під оливки виходить солодкувато-кислого смаку з легкою пікантною гірчичною ноткою. Він також ідеально поєднується з різними сортами сиру, білим вином, м’ясом, волоськими горіхами. Зберігається консервація протягом 8-9 місяців при невисокій температурі як в підвалі, так і в коморі, в квартирі.  Не забувайте пропарювати виноград перед консервацією, обов’язково проколюйте голкою кожну ягідку, щоб вона не лопнула навпіл при заливці окропу в ємності! Використовуйте метод подвійної заливки, щоб зберігати у квартирі.

Звісно, кабачки «під  ананаси» ви вже сто разів готували із аличею. Тоді приготуйте їх… з ананасовим сиропом або апельсинами. Ми наводимо рецепти із сиропом від консервованих фруктів, який нерідко виявляється непотрібним – адже зазвичай з’їдаються тільки ласі шматочки. Але його можна залишити і приготувати ананасовий десерт – варення. Також  ананасні шматочки можна зробити з кабачків і апельсинів, і якщо дотримати всіх пропорцій, десерт виходить дуже смачний.  Як правило, найсмачніші «ананаси» виходять із молоденьких кабачків з тоненькою шкіркою. Також можна брати добре визрілі овочі, тільки при їх приготуванні може знадобитися більше часу для випарювання зайвої рідини. Чистити овочі або не чистити? Навіть ніжну шкурку молодих плодів потрібно обов’язково видаляти, як і внутрішню м’якоть з кісточками, інакше їх присутність розкриє походження «екзотики». Шматочки овоча повинні бути зовні максимально схожі на «гостя з тропіків». Найбільшу подібність з фруктами овочам надає форма «кільця». Її надати кабачкам можна за допомогою спеціального приладу для нарізки або ж зробити отвір звичайною чаркою. Відповідна товщина кілець – 10 міліметрів, формою видавлюється серцевина. Якщо форми немає, можна розрізати кабачок уздовж на 2 частини і ложкою видалити м’якоть із насінням. «Човник» перевертається і нарізається поперек на сегменти, які схожі на півкільця ананасів. Ніхто не забороняє нарізати кабачок і в довільній формі.

Ну й, звісно, куди ж без баклажанів зі смаком грибів. Приміром, зі смаком опеньок. Баклажани за таким рецептом смаком нагадують мариновані лісові гриби. До речі, цю закуску можна куштувати як одразу після приготування, так і заготувати її на зиму. Гостроту можете вибирати на власний смак: якщо до вподоби ароматність, то вибирайте коріандр, гвоздику, духмяний перець, а також зелень кропу. Якщо смакує гостреньке, то беріть чорний перець або чилі. А ось без часнику не обійтися!

Баклажани зі смаком опеньок

Баклажани – 500 г, рослинна олія – 3 ст. л., вода – 500 мл,  оцет фруктовий 6% – 50 мл, сіль – 3 ч. л., часник – 3-5 зубчиків,  спеції – 2 суцвіття гвоздики, 1 щіпка зерен коріандру, 1 щіпка чорного перцю горошком, лавровий лист – 1 штука.

Баклажани можна залишити зі шкіркою або зрізати її і використовувати тільки м’якоть. Баклажани потрібно нарізати на шматочки: скибочки, кубики або брусочки за бажанням. Приготуйте маринад. Для цього закип’ятіть воду з сіллю і спеціями. Після закипання влийте оцет і слідом додайте шматочки баклажанів. Залиште на п’ять хвилин. Потім відкиньте баклажани на друшляк і дайте протягом декількох хвилин стекти з них зайвій рідині. Підготовлені шматочки баклажанів помістіть на сковороду з рослинною олією, додайте роздавлені зубчики часнику. Тушкуйте все разом на слабкому вогні від 15 хвилин до півгодини. Готові гарячі баклажани прямо зі сковороди розкладіть по стерильних банках і закатайте. Баклажани на зиму готові. Зберігайте банки з заготівлею в прохолодному місці.

Виноград, як оливки, на зиму

На дві ємності 0,5 мл: виноград (подовжений) – 600 г,  гірчиця в зернах (суха) – 2 ч. л., перець духмяний – 4 горошини, перець чорний – 4 щіпки,  цукор – 1 ч. л.,  сіль – 1 ст. л. з верхом,  оцет яблучний – 4 ст. л., вода – 300 мл.

Відокремте ягоди від гілочок у миску і залийте теплою водою, ретельно промийте, змиваючи з ягід живі дріжджі. У чисті півлітрові банки  висипте виноград. Закип’ятіть воду в чайнику і залийте її в банки з вмістом, підставляючи під дно банки ніж, щоб вона не лопнула від перепаду температур. Накрийте металевими кришками і пропарте 10 хвилин. З’єднайте в каструлі сіль, мелений чорний перець, перець горошком, зерна гірчиці і цукор. Влийте воду і помістіть каструлю на плиту, доведіть розсіл до кипіння. Злийте гарячу воду з банок з виноградом. Зніміть каструлю з розсолом з плити, влийте в неї яблучний оцет і перемішайте. Залийте приготований маринад у банки з пропареними ягодами доверху. Відразу ж закрутіть ємності гарячими кришками і перевірте герметичність. Залиште для охолодження на добу, а після перенесіть на зберігання.

Маринований виноград

На 3 півлітрових баночки: виноград – 1 кг,  вода – 1 літр,  сіль – 1 ч. л., цукор – 2 ст. л., оцет 9% – 70 мл,  лавровий лист – 3 шт., чорний перець горошком – 9 шт., мелена кориця – 1,5 ч. л.,  гвоздика в бутонах – 6 шт.

Ретельно помийте виноград в мисці, потім сполосніть під струменем холодної води. Обірвіть з грона всі ягідки, зіпсовані і пожухлі викиньте. Залийте виноград на 1-2 хвилини гарячою водою, щоб він пропарився і став трохи м’якше. Воду злийте. Простерилізуйте баночки, кришки прокип’ятіть. На дно кожної банки викладіть по лавровому листочку, по три горошини чорного перцю, по два бутони гвоздики і по 0,5 ч. л. меленої кориці.

  Наповніть банки виноградом до самого верху. Окремо в каструлі закип’ятіть воду (1 літр), всипте цукор і сіль. Проваріть, помішуючи, до розчинення кристалів. У самому кінці додайте оцет і зніміть каструлю з вогню. Готовим маринадом залийте вміст баночок. Накрийте кришками і закатайте. Переверніть банки догори дном і укутайте теплою ковдрою. Залиште в такому положенні до повного охолодження. Маринований виноград на зиму (без стерилізації) готовий. Зберігати його потрібно в темному прохолодному місці.

Кабачки в ананасовому сиропі

Кабачки – 1,5 кг, цукровий пісок – 1,2 кг, лимонна кислота – 1/2 чайних ложки, консервовані ананаси – досить 0,4-0,5-літрової баночки.

Готується варення наступним чином: овочі ріжуться кубиками, щоб вийшло 1,5 кілограма продукту; готується сироп: з цукру і 100 мілілітрів рідини від ананасів, доводиться до кипіння. Кабачки слід залити гарячим сиропом, додати лимонну кислоту, перемішати і залишити на 60 хвилин. Рідину з овочів необхідно злити, підігріти до гарячого стану і знову залити нею кабачки; вони постоять ще годину. Консервовані фрукти нарізаються так само, як і кабачки, їх відправляють до овочів і ставлять на плиту, поки маса не закипить; варення необхідно прибрати з плити до охолодження; процедуру слід повторити кілька разів, щоб частина вологи випарувалася, а частина вбралася в кабачкову м’якоть; коли кабачки стануть схожі на тропічні фрукти, масу слід уварити протягом 20 хвилин на слабкому вогні і помістити в попередньо стерилізовані ємності.

Кабачки  «під ананаси» з апельсином

Кабачки – 3,5 кілограма, апельсини – 2 штуки, цукровий пісок – 0,5 кг, вода – 1 літр,  лимонна кислота – 2 чайних ложки.

Очищений овоч нарізається на шматочки товщиною 3 сантиметри і завдовжки 4 сантиметри (розміри приблизні); цитруси промиваються і обдаються окропом; апельсини ріжуться тонкими півкільцями, разом зі шкіркою. Шматочки фруктів викладаються на дно підготовлених банок; потім закладаються кабачки. Готується сироп – в ледь теплу воду додаються цукор і лимонна кислота, все перемішується до розчинення крупинок. У банку заливається сироп, ємність стерилізується 15 хвилин і закривається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені