Війна навчила цінувати життя

Вінничанину Олександру Лащенку 26 років, і він спадковий військовий. Свого часу у військах служив його дід, який завжди мав на прикметі нову оповідку для допитливого онука, і щоразу його історії захоплювали хлоп’я з непереборною силою відчути ті емоції й на собі. Рідний дядько частенько брав малого Сашка до себе на роботу, а працював він у міліції.

Олександр Лащенко має дві освіти: кооперативний коледж (юридичний факультет) та Одеський університет Внутрішніх справ. Ще під час заочного навчання у виші дев’ятнадцятирічного військового почали залучати для несення служби в зоні ООС. У 2014 році він вперше поїхав на буремний Схід у складі  батальйону спецпризначення «Вінниця».

Тоді молодому хлопцю найважче давалася боротьба з власними страхами та невизначеність, яка на нього чекала в поїздці. Загалом лейтенант Лащенко здійснив 11 ротацій, по 2-3 місяці кожна у Луганській та Донецькій областях. Каже, що на війні пізнав справжню дружбу, знайшов вірних побратимів та навчився довіряти себе «в руки» інших та брати відповідальність за товаришів. У зоні проведення бойових дій він, в числі інших військових, здійснював патрулювання територій, ніс службу на блокпостах, допомагав мирному населенню (в т.ч. харчами), проводив його евакуацію на більш безпечні території.

– Мирне населення окупованих сепаратистами зон довго до нас придивлялося та звикало жити з нами пліч-о-пліч. Російське телебачення добряче «промиває» тамтешнім людям мізки, дехто так і залишився зазомбований, і його переконання вже ніщо не змінить. Але є й такі, які лише через роки збагнули, хто їм насправді друг, до кого можна прийти за допомогою і не отримати відмову, хто подасть руку допомоги і виручить із біди, – розмірковує військовий.

Не так давно Олександр Лащенко повернувся з чергового військового завдання в ООС. Нині ж відпочиває після виснажливої ротації та, аби не втрачати набуту фізичну форму, тренується на навчальних полігонах разом з іншими військовими з батальйону.

– Я маю лише одну мрію, щоб моя дитина не бачила війни. Якщо син захоче піти моєю дорогою – заперечувати не стану. Єдине, хочеться, аби він служив у мирний час. Чекаю, коли вже нарешті закінчиться ця війна та закріпиться територіальна цілісність нашої держави. Люди на окупованих територіях залякані, вони бояться підняти голову, аби відстояти свої права. І такими вони стали не за один день чи окупований рік, це багаторічний багаж. Війна зробила мене більш відповідальним, навчила цінувати кожну хвилину життя, дорожити моментами родинного щастя. Прийшло усвідомлення, що хочеться мати власну сім’ю, дружину і обов’язково сина, аби дбати про них та мати куди повертатися після військової служби, – розповідає вінничанин.

Риболовля, приготування страв для дружини Катерини та проведення вільного часу із сином – нині найулюбленіші заняття Олександра Лащенка.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені