Екзотика по-вінницькому…

Для того, щоб помилуватися екзотичними рослинами та відчути їхній неповторний аромат, зовсім необов’язково відвідувати ботанічний сад або ж мандрувати в тропічні країни. Для прикладу, вінничанка Лада Капшицька вирощує таку красу просто у себе вдома. Про що й розповіла читачам нашої газети.

– Займаюся доглядом та розмноженням екзотичних та хижих рослин, зокрема, венериних мухоловок, яких наразі маю цілу колекцію. Займаюся таким незвичайним хобі більше двох років і роблю це із задоволенням. Спочатку в мене з’явилась ідея колекціонувати різні сорти венериних мухоловок. Мене на це надихнула енциклопедія про рослини та таємниці природи. Саме там я вперше й побачила венерину мухоловку. Потім я почала її вивчати, але дуже довго не могла придбати, оскільки не було необхідних умов для зберігання. Однак попри деякі труднощі два роки тому придбала свій перший сорт.

– Які рослини належать до хижих, розкажіть нам про їхнє функціонування в природі?

– До хижих рослин можна віднести сараценію. Цей вид здебільшого живе  в Канаді або в США. Ці рослини унікальні тим, що вони своїм нектаром збуджують комах, і  таким чином комаха поступово потрапляє до них всередину. Однак іноді сараценія також стає жертвою комах. Справа у тім, що деякі види комах виробляють спеціальний фермент, щоб рослина не могла їх спожити. Потім деякий час вони живуть всередині цієї рослини і харчуються залишками інших комах. Також сараценія нерідко стає жертвою птахів.

Для того, щоб доглядати за такою красою, необхідні певні знання та навички. Звідки берете інформацію?

– Усе необхідне з догляду та збереження рослини знаходжу в Інтернеті. Також цікавлюсь досвідом інших людей, хто також займається екзотичними рослинами.

– Скільки часу живуть екзотичні хижі рослини?

– Насправді екзотичні хижі рослини належать до багаторічних. При хорошому догляді вони можуть прожити 20-30 років.

– Що ви розумієте під терміном «правильний догляд»?

– Коли вирощуєш рослинку саме з насіння, то можуть виникати певні труднощі. Потрібно чітко розуміти, що за рослинка і в яких умовах вона живе у дикій природі. Звідси й прийде розуміння: скільки сонячного світла чи води їй необхідно. Тобто, чим більше інформації знаєш про рослину, тим краще вона буде себе почувати у домашніх умовах.

Чи мають хижі рослини небезпечний вплив на господарів або на домашніх тварин?

– Крім рослин, у мене вдома ще є шість папужок. Так вони з рослинами взагалі ніяк не контактують. Хижі рослини абсолютно безпечні для людей та тварин. Вони хижі, живляться комахами, але не отруйні. У майбутньому я прагну створити власну оранжерею. Звісно, хочеться спробувати виростити абсолютно все і не зациклюватися тільки на рослинах. Можливо, це будуть екзотичні плодові дерева. Люди мають зрозуміти, що рослини також все відчувають. Якщо господарю боляче, то їм боляче також. Тому було б чудово, якби ми припинили ставитися до рослин, як до прикрас чи декору.

Спілкувалась

Вікторія МАРТЮХІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені