Осінь: хворіти не обов’язково!

T

Аби прожити мінливий – коли оксамитово-сонячний, а коли і пронизливо холодний та мрячний сезон – здоровими та без застуд (тему Ковіду навмисно не порушуємо!) та у бадьорому стані, варто переглянути свої щоденні звички та раціон. І тоді в аптечку зазирати не доведеться!

Як  підготуватися до сезонних захворювань?

Восени велику увагу слід приділити своєму харчуванню.

Для підвищення працездатності, поліпшення уважності рекомендується урізноманітнити меню продуктами з гіркуватим і кислуватим смаком, наприклад, квашена капуста, солоні огірки, лимони, соління, хліб із закваски та інші.  Також в осінньо-зимовий період у більших кількостях, порівняно з літом, треба вживати рибу, м’ясо, яйця, зернові, бобові, насіння, горіхи, часник, цибулю, селеру, петрушку, ріпу. Білок – найцінніший елемент у раціоні кожної людини. Завдяки йому будуються м’язи. Але на цьому користь не обмежується. Адже білок допомагає клітинам захищатися від ураження будь-яких захворювань. Найбільш корисною є яловичина. Доцільно її поєднувати з часником і овочами, щоб покращити ефективність профілактичних заходів.

Також корисно вживати курячий бульйон. Ця страва дозволить збільшити антиінфекційні функції білих тілець у крові. Також у цьому бульйоні містяться амінокислоти, які потрібні для блокування запальних клітин та інфекцій.

Обов’язково снідайте, оскільки їжа, перетравлюючись, виділяє тепло, що зігріває організм зсередини.

Від надто жирної, смаженої їжі та фастфуду слід відмовитися.

У цей час потрібно пити багато рідини, не менше кількох склянок води, чаю, соку, вітамінних напоїв або будь-яких чистих рідин. Велика кількість рідини зволожить слизові оболонки, які захищають нас від потрапляння вірусів.

Фахівці рекомендують очистити і зміцнити легені. Для цього цілком достатньо щодня виконувати кілька дихальних вправ. Глибоко вдихніть, так, щоб ребра розширилися в усі сторони, а після видихніть повітря з шумом. Виконуйте до 10 таких вправ. Якщо у вас з’явилося запаморочення, відпочиньте кілька хвилин і продовжуйте.

І ще кілька кроків для профілактики від нездужання.

По-перше, необхідно дотримуватися особистої гігієни. Це загалом стосується захисту від будь-яких захворювань, не тільки ГРВІ. Для цього необхідно полоскати горло, промивати ніс, мити руки з милом після повернення дому.

По-друге, слід дотримуватися чистоти в домашніх умовах. Щонайменше три рази на день провітрюйте приміщення, проводьте вологе прибирання. Це дозволить позбутися від шкідливих мікроорганізмів, які циркулюють у повітрі.

По-третє, вам допоможе відмова від шкідливих звичок, які, як правило, послаблюють імунну систему. Так, курець частіше страждає від хвороб, оскільки під час впливу негативних звичок знижене постачання кисню тканинам та зменшена кількість вітаміну С в організмі.

Не забувайте про активне проведення часу. Ваш день слід підпорядковувати визначеному розпорядку: лягати і вставати в один і той же час, їсти по годинах. У графіку дня повинні бути заняття спортом. Замініть поїздки на піші прогулянки, щоб більше рухатися. Адже, як відомо, рух – це життя.

Одягайтеся згідно з погодніми умовами. Орієнтуйтеся за температурою повітря. Якщо ви вийшли на вулицю і зрозуміли, що замерзнете, краще поверніться, одягніться тепліше. Це захистить вас від небажаних захворювань.

Насамкінець слід приділити особливу увагу своєму раціону. Адже саме від харчування залежить робота не тільки шлункового-кишкового тракту, а всього організму, враховуючи імунну систему. Для профілактики застуди та грипу необхідно харчуватися збалансовано. В раціоні повинні бути вуглеводи (каші, зерновий хліб, крупи), клітковина, кисломолочні продукти, білок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені