Пів города – під квітами

Валентина Мефодіївна родом з оточеної садами й лісами Криштопівки. Очевидно, саме це послужило основним поштовхом до вибору майбутньої професії. Закінчивши агропедагогічний факультет Уманського сільгоспінституту, який давав їй право викладання біології й основ сільськогосподарських наук, вона розпочала трудовий шлях у рідному селі, а з 1969 року незмінно працювала у Ситковецькій середній школі.

-Належала до тих, хто, можливо, аж занадто переживав за свою роботу, – пригадує. – Наприклад, на літо забирала шкільну кролеферму додому і не просто годувала, а ще й потроху «крала» для цього зерна з домашньої комори. Нерідко траплялося, що й з дому носила корми під час навчального року. Мій Кирилович бачив те й усміхався, мовляв, більшість людей стараються щось додому, а ти – з дому. Це при тому, що й думки припустити не могла, щоб бодай одного кролика колись із них приготувати. Взагалі кролятини не їм, бо саме цих тваринок мені  чомусь  найбільше шкода.

Але найбільше захоплення Валентини Мефодіївни – квіти. Вона їх завжди любила сама і прищеплювала цю любов вихованцям. Шкода, що садиба Поліщуків ближче до карпатського вигляду горбистої околиці, а не в центрі селища, де нею могли б милуватися всі ситківчани і гості селища. Дуже яскраве видовище, коли квітами зайнято більш як пів городу! До речі, вона допомагає насінням і саджанцями як окремим любителям, так і комунальній службі селища. І не тільки. Вирощене нашою героїнею насіння, зокрема, сальвії та гератуму, розходиться далеко за межами Вінниччини. Бо вже зо два десятиліття вона співпрацює з однією фірмою, яка дислокувалась у Луганську, а у зв’язку з його окупацією перебралась на Полтавщину. Вирощуючи дома квіти, Валентина Поліщук збирає насіння і відсилає професійним квітникарям, які роботою задоволені і оплачують її старання.

-Хоч якісь додаткові надходження, – говорить чоловік Микола Кирилович – один із керівників колишніх колгоспів спершу в Ометинцях, а потім і в Ситківцях. – Бо маємо дома врожайний яблунево-грушевий садочок, а збуту – ніякого.

Поліщуки вже 55-ий рік разом. Гарна, дружна, працьовита сімєя, де вміють поєднувати красиве і корисне. Належним чином виховували сина Юрія та допомагають у вихованні внука Олега.

Микола КАВУН

смт Ситківці

Гайсинський район 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені