Життя через об’єктив

Вінничанка Лідія Чорна зовсім не має часу для нудьги. Вона постійно розвивається та сміливо йде в ногу з часом разом зі своїм «другом» фотоапаратом.

Сама фотографія й надихає займатись цим видом творчості, – каже вона. – Я завжди отримую від цього багато позитивних емоцій, тому намагаюся зафіксувати приємні моменти, щоб вони збереглися на довгі роки життя. Часто мене захоплює естетика природи. Загалом кожен фотограф має свій творчий погляд, і дуже важливо передати момент таким, яким його бачиш ти.

Де знаходите ідеї для творчості?

– Ідеї мене завжди оточують скрізь і всюди. Серед них і такі, які  навіть не знаю, яким чином їх можна втілити в життя. Часто беру ідеї з Інтернету оскільки слідкую за відомими та популярними фотографами, які також мене спонукають до творчості.

Робота фотографа вимагає багато часу, і нерідко працювати доводиться пізніми вечорами. Розкажіть, як ви налагоджуєте свій графік роботи?

– Насправді, це нелегко. Однак для мене працювати у вечірній час навіть зручніше, оскільки я можу зануритись у роботу і не відволікатися. Також для оброблення фото в мене є ретушери, які мені дуже допомагають. Іноді бувають недоспані ночі, але вони настільки творчі, що це навпаки надихає мене ще більше.

– Які можете назвати недоліки  професії?

– Зйомка, котра подобається мені, не завжди подобається іншим. Тому дуже важливо, щоб фотограф розумів, що його вподобання не завжди є комерційними й актуальними для суспільства.

– Як справляєтесь з конкуренцією?

– Не звертаю на це особливої уваги. У Вінниці є досить багато талановитих і гідних професійних фотографів. На сьогодні я на такому етапі розвитку, коли потрібно дивитися на себе й аналізувати свої роботи.

Чого ви прагнете в майбутньому?

– Збільшити «арсенал» своєї техніки. І звичайно, далі здобувати нові знання й навички, оскільки я дійсно хочу стати професіоналом у своїй справі.

Що могли б порадити з власного досвіду фотографам-початківцям?

– Вчитись, вчитись і ще раз вчитись! Ні в якому разі не стояти на місці, а завжди шукати можливості для свого розвитку. Не боятись заявити про себе і, звичайно, творити!

Спілкувалась Вікторія МАРТЮХІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені