Депутатські клопоти сільського фермера…

Свого часу, ще «за колгоспу» у Яворівці (Піщанська громада), спалили навіть церкву – щоб церковний дзвін не заважав проводити наради та збори. І нелюди зробили цю чорну справу, не думаючи, що їх Бог покарає за таке. Воістину людям і голову, і душу нікуди було прихилити…

  • Проїхав я тоді своїм рідним селом, – згадує Олександр Васильович Свідрук, – а тут наче Мамай пройшов. Люди зажурені, заклопотані. Наступного дня до мене прийшла ціла делегація односельців: «Візьми нас, Олександре, до свого гурту, ти наш, сільський – інакше загинемо».

Цей вольовий небайдужий молодий чоловік взяв на себе нелегкий вантаж. Долю свого рідного села, його людей, літніх і молодих, зорганізував їх на працю по-новому – колективну за формою, але приватну за змістом, бо, обробляючи землю, яку йому передали в оренду, зміг залучити інвестиції для придбання необхідної нової імпортної техніки. Він пообіцяв своїм землякам і слова свого дотримує, що зробить із них «куркулів». Тому люди працюють з повною віддачею.

І земля родить на славу. Цьогоріч на круг вийшло по 60 центнерів зернових з гектара. А врожай озимої пшениці ще більший, соняшник видав майже по 30 центнерів, а кукурудзи в зерні зібрали по 119 центнерів з гектара. Такого врожаю ще не було в господарстві ніколи. За Союзу за такий високий врожай давали Героя. Мій співрозмовник всміхається і каже: «Хіба ми за нагороди тепер працюємо? Щоб людям добре жилося, щоб вони мали завжди хліб і до хліба».

  • Мені подобається допомагати, чим тільки можна, нашим людям. Мабуть, це від того, що я тут народився. Знаю кожного односельця. І якщо Бог дав мені можливість розвинутися, то, видно, це не просто так.

А тим часом у Яворівці та й в Рудниці, і навіть у Піщанці люди задоволені тим, що фермер Олександр Свідрук завжди їм допомагає. У цьому постійно переконується він сам, спілкуючись безпосередньо з людьми, не тільки як фермер, а і як депутат селищної ради. Він ніколи не вихваляється і ніколи не любить, щоб його хвалили. Попри свою зайнятість, бо має 400 гектарів землі, які віддали йому в оренду односельці, завжди знаходить час, аби побувати у школах, дитсадках, ба навіть у будинках односельців. Вислуховує та вникає у їхні проблеми і сприяє їх вирішенню.

  • Депутат Піщанської селищної ради з багаторічним стажем Олександр Васильович Свідрук завжди переймається проблемами нашої громади, – сказала староста Наталя Іванівна Кушнір. – Він суттєво допоміг нам з ремонтом мостів у селі, всипав щебнем всі вулиці села. Посприяв у забезпеченні водопостання села Яворівка. Пообіцяв своїм виборцям виділити кошти на заміну 600 метрів нової водопровідної мережі поліетиленовими трубами.

Учні та педагогічний колектив місцевої школи отримали від фермера-депутата дрова, які забезпечать їх комфортне перебування впродовж усього опалювального сезону, а також продукти харчування.

– Олександр Свідрук – людина слова: пообіцяв – зробив, – з приємністю додає староста Яворівки та Рудниці  Наталя Кушнір. – Наші діти уже не уявляють різних свят без подарункових солодощів від цього доброго та щирого чоловіка. А загалом, якщо почати перелік фактів його доброчинності, то насамперед треба згадати про будівництво в селі церковної каплички та будівництво нового храму. На це святе діло він не шкодує коштів. Тому, видно, сам Бог допомагає йому у всіх добрих справах.

 За свій рахунок фермер утримує і футбольну команду «Явір» при Піщанській територіальній громаді. Оце нещодавно звернувся він до батьків, діти яких навчаються у Піщанській школі №1, щоб молодь допомогла в збиранні кукурудзи на полі для диких тварин. 14 учнів виявили бажання попрацювати в полі, де зібрали 5 тонн кукурудзи в качанах для звірів. Після напруженої праці фермер пригостив юних трудівників смачним борщем та гречаною кашею з м’ясом.

В кінці дня Олександр Свідрук вручив учням цінні подарунки вартістю від 200 до 800 гривень за їх працю. А потім іще організував у лісі для них пікнік, де смажив для своїх помічників картоплю та сосиски.

Ось тому земляки обирають пана Олександра депутатом вже третій раз, а в місцевому органі самоврядування довірили фермеру бути членом земельної комісії, котра опікується питаннями агропромислового комплексу, земельних ресурсів, охорони довкілля та благоустроєм населених пунктів.

  • Назва комісії он яка! – зауважує Олександр Свідрук. – Але серед іншого значною кількістю питань доводиться перейматися, аби, скажімо, помирити сусідів у суперечці за земельну межу, виправити чиюсь помилку, допущену в період розпаювання землі, чи оформлення її у спадщину. Погодьтеся, що в нинішніх умовах, коли земля стала об’єктом особливої уваги, треба вкрай виважено займатися клопотами бажаючих володіти нею. Ось тому перед тим, як прийняти будь-яке рішення в залі, ми ретельно  вивчаємо кожне питання заяви, скарги та пропозиції, а часом і громадську думку. Словом, не рубаємо з плеча. Часто-густо консультуємося зі спеціалістами та відповідними фахівцями у даній сфері.

Велику увагу керівник господарства приділяє соціально важливим питанням. Серед яких допомога захисникам на Сході України. Неодноразово забезпечував наших воїнів коштами та продуктами харчування. За це на його адресу надійшла подяка від тих, хто захищає нашу Батьківщину.

Що й казати! Чималу частку роботи виконує селищний депутат, виправдовує довіру односельчан – виборців. А скільки уваги вимагає до себе ще й щоденна фермерська робота. Та попри існуючу зайнятість Олександр Васильович не падає духом. Це не в характері людини, яка завжди живе турботами своїх своїх односельців.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Піщанська громада

Тульчинський район

На світлині: Фермер Олександр Свідрук з учнями, котрі допомагали у зборі кукурудзи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені